Není tomu tak dlouho, co do našich kin dorazil další přírůstek do světa V zajetí démonů. Spin-off snímek Sestra sice nedosáhl takového úspěchu jako hlavní tahanou tohoto filmového světa, přesto však nebyl špatný. Se stále přibývajícím počtem filmů do světa V zajetí démonů, se mohou někteří fanoušci ztrácet v pořadí, ve kterém snímky sledovat. V tomto článku naleznete nejen správné pořadí filmů, ale také žebříček od nejlépe hodnocených po ty nejhůře hodnocené. 

Filmy ze světa V zajetí démonů nejdou příběhově za sebou tak, jak vychází. Pokud chcete tyto hororové snímky sledovat chronologicky, máte dvě možnosti. Můžete je sledovat podle roku vydání nebo podle toho, jak jdou příběhově za sebou.

Pokud pro vás příběh snímků není až tak podstatný a nevadí vám sledovat filmy chronologicky za sebou tak, jak vyšly, je pro vás žebříček uvedený na obrázku níže.

V zajetí démonů, Annabelle, V zajetí démonů 2, Annabelle 2: Zrození zla, Sestra

Patříte-li však k těm divákům, kteří si potrpí na příběhu a rádi byste tyto snímky zhlédli ve správném pořadí, tak jak jdou příběhově za sebou, doporučujeme vám žebříček níže.

Sestra, Annabelle 2: Zrození zla, Annabelle, V zajetí démonů, V zajetí démonů 2

Jestliže však nejste až takovými fanoušky této série a zajímají vás opravdu jen ty nejlepší kousky, máme pro vás žebříček sestavený dle úspěšnosti jednotlivých snímků. Přesněji tedy žebříček od nejlépe hodnocených po nejhůře hodnocené snímky z této hororové série.

1. V zajetí démonů

Flowers in Chania
Giphy.com

Hodnocení: 82% ČSFD, 7,5 IMDb

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů“, natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

2. V zajetí démonů 2

Flowers in Chania
Giphy.com

Hodnocení: 78% ČSFD, 7,4 IMDb

Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy.

3. Annabelle: Zrození zla

Flowers in Chania
Giphy.com

Hodnocení: 68% ČSFD, 6,5 IMDb

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle“. Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek.

4. Sestra

Flowers in Chania
Nexter.org

Hodnocení: 62% ČSFD, 5,7 IMDb

Démonická řádová sestra z hororu V zajetí démonů 2 se vrací, aby šířila zlo ze záhadného kláštera v Rumunsku, ve kterém řád jeptišek ukrývá děsivé tajemství. Nejtemnější kapitolu ze světa filmu V zajetí démonů Vám přináší legendární James Wan, filmový tvůrce, který stojí za touto úspěšnou filmovou sérií.

5. Annabelle

Flowers in Chania
Giphy.com

Hodnocení: 51% ČSFD, IMDb 5,4

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Ať už sledujete filmy ze světa V zajetí démonů v jakémkoli pořadí, nemůžete udělat chyby. Nevynecháte-li žádný z uvedených filmů, ať už je zhlédnete v jakémkoli pořadí, nic vám neunikne.

Který z uvedených snímků máte nejraději? Který vám přišel nejvíce strašidelný a který naopak nejméně? Fandíte tomuto filmovému světu? Napište nám váš názor dolů do komentářů!