Po prvních dvou úspěšných filmech v dubnu 2022 společnost Paramount na CinemaConu oznámila, že tento dosud nepojmenovaný spin-off se bude jmenovat Tiché místo: První den. První dva filmy totiž trochu přeskočily v časové ose apokalypsy.

Zřejmě máme číst mezi řádky a vnímat První den jako prequel, který se celý odehrává první den invaze. Údajně to potvrdil sám Krasinski při oznámení titulu v dubnu 2022.

JE K DISPOZICI TRAILER K FILMU A TICHÉ MÍSTO: PRVNÍ DEN?

Zatím není k dispozici žádný trailer k tomuto spin-offu, ale je velká šance, že v něm bude podrobně popsána počáteční mimozemská invaze, která byla ve druhém filmu představena prostřednictvím flashbacku.

KDO JE V OBSAZENÍ FILMU TICHÉ MÍSTO: PRVNÍ DEN?

Ačkoli podrobnosti o ději jsou zatím skoupé na slovo, neočekávejte, že se ve filmu objeví Krasinski nebo předchozí hvězdy Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe nebo Cillian Murphy. Předpokládanou představitelkou jedné z hlavních postav je Lupita Nyong’o. Lupita si zahrála také ve filmech 12 let v řetězech z roku 2012, Kniha džunglí z roku 2016 a Black Panther z roku 2018 a samozřejmě se objevila i v pokračování Black Panthera s podtitulem Wakanda Forever, které jde do kin 11. 11. 2018.  

KDO NATÁČÍ TICHÉ MÍSTO: PRVNÍ DEN?

S původním nápadem na tento spin-off údajně přišel John Krasinski, který se podílel na scénáři, režii i hlavní roli v obou předchozích filmech. Když byl v listopadu 2020 ohlášen film Mud a Půlnoční speciál, režisér Jeff Nichols se ujal scénáře a režie. Nichols však v říjnu 2021 projekt opustil a v lednu 2022 ho nahradil ředitel Pig Michael Sarnoski.

Michael Bay, Andrew Form a Brad Fuller jsou také na palubě jako producenti, což byl i případ předchozích filmů této série.

JSOU FILMY TICHÉ MÍSTO: PRVNÍ DEN A TICHÉ MÍSTO ČÁST 3. STEJNÉ?

Ne. Kromě tohoto spin-offu Paramount v únoru 2022 během své každoroční prezentace na Dni investorů oznámil také třetí díl hlavní série. Podrobnosti jsou zatím pod pokličkou, ale mluví se o něm jako o Tichém místě – části III a volně se plánuje na rok 2025.

Jsem zvědavý, jak tento film dopadne, co nám ukáže teaser a následný trailer? Vždycky mám obavy, když se režisér změní.

Zdroj: inverse.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz