Promítání nového filmového zpracování klasického příběhu o Aladinovi, ve kterém Will Smith hraje džina, je v kinech už téměř u konce, což je velmi vhodný moment na to se zpětně podívat na Willovu bohatou kariéru. Je to velmi charismatický člověk, kterého si zkrátka každý musí zamilovat, i když třeba není fanouškem některých jeho hereckých výkonů. Avšak vzhledem k tomu, že si zahrál ve více jak 60ti filmech, seriálech a pořadech, tak to nebude příliš daleko od pravdy, když řekneme, že pro každého diváka se najde něco, co by se mu líbilo. Avšak které ze všech těch filmů jsou ty nejlepší? Pojďme se na ně společně podívat. 

5. Já, robot (2004)

Velmi kvalitní sci-fi film, který má (na svou dobu) působivé speciální efekty a zajímavou zápletku, která je inspirovaná stejnojmennou knihou. Ale i když Will Smith zde podal slušný herecký výkon, tak je držen zpátky samotnou podstatou jeho role, která je v podstatě jen další variace jeho „drsného poldy“, jakého jsme mohli již ve filmech Mizerové (1995) nebo Muži v černém (1997).

4. Muži v černém (1997)

Byl by to smrtelný hřích, za který bych byl pravděpodobně celým internetem lynčován, kdybych do tohoto žebříčku nezařadil tenhle film, tak tady ho máte. Avšak to není důvod, proč jsem ho sem dal. Je to zkrátka kultovní film, který jsem v dětství miloval, pravděpodobně stejně, jako většina z vás. Je to sranda, je to kreativní a navíc zde již výše zmíněný Willův „drsný polda“ nebyl ještě tak ohraný.

3. Den nezávislosti (1996)

Den nezávislosti, další kultovní klasika z devadesátých let s Willem Smithem v hlavní roli, na kterou budou lidé pravděpodobně ještě dlouho vzpomínat. Obzvláště po tom, co jeho pokračování z roku 2016 by se dalo z kritického hlediska považovat za značný neúspěch. Avšak ten originální film z roku 1996 je stále Willovým nejvýdělečnějším filmem a dodnes na něj naleznete odkazy a reference v jiných filmech a seriálech.

2. Já, Legenda (2007)

Jedinečný postapokalyptický film s úžasnou atmosférou a jedním z nejlepších hereckých výkonů, jaké kdy Will Smith podal. Nic víc není třeba o tomhle filmu vědět. Pokud jste jej ještě neviděli, rozhodně se na něj běžte teď podívat. Toť vše.

1. Štěstí na dosah (2006)

Štěstí na dosah vypráví příběh osamoceného otce jménem Chris Gardner (hraje Will Smith), který se snaží postarat o svého milovaného syna. Je to skvělý a dojemný film, který dokázal promluvit k milionům diváků na emocionální úrovni, a to především díky režisérovi Gabriele Muccio a díky Willovému zatraceně dobrému hereckému výkonu, který by se dost možná dal označit i za jeho nejlepší.