Rodina Klímových ze seriálu Ulice se do Prahy přestěhovala zhruba před půl rokem, a to hned z několika důvodů. Asi nejzásadnějším důvodem bylo, že chtěli být blíž nejstarší dceři Báře (Eliška Hanušová), která se stala obětí znásilnění a která už v Praze studovala. Mladší děti mají v Praze také daleko více možností v rámci svých koníčků i studia. A v neposlední řadě hlava rodiny Vítek Klíma (Filip Čapka) dostala zajímavou pracovní nabídku. Možnost povýšit a nastoupit na pražskou pobočku banky, ve které v Liberci pracoval.

Někdy by takovou nabídku neodmítl ani jeho představitel Filip Čapka, který se před nedávnem rozpovídal o tom, zda měl někdy chuť své povolání vyměnit za pohodlné kancelářské křeslo: „Jsou a byly dny, kdy ano. Ale celý život, to asi ne. Ona vždy přijde situace, kdy bagrista touží po kanclu a úředník po bagru. Pak už jde jenom o to se nebát a zkusit to. Neodvažujeme se ne proto, že jsou věci složité, ale jsou složité, protože se neodvažujeme.“ Vítek Klíma nabídku dlouho nezvažoval, protože měl na pobočku přejít společně se svým nadřízeným, s kterým velmi dobře vycházel.

Ulice
Vítek Klíma (Filip Čapka), Dita (Vendula Fialová) a Robin (Jiří Böhm), FOTO: Distribuce TV Nova

Bohužel záhy po Vítkově nástupu na pobočku dostal jeho šéf další lukrativní pracovní nabídku a odešel nakonec na úplně jinou pobočku. Vítkova pobočka tak dostala nového vedoucího, mladého a dravého Robina Havelku (Jiří Böhm). Vztah Robina a Vítka se zdá být zpočátku zcela korektním, bohužel Robinův postoj k Vítkovi se začne postupně měnit a Vítek to zjara nebude mít v práci lehké. Robinovo jednání totiž bude minimálně hraničit s chováním, které je typické pro bossing. Ještěže Vítek v práci potkal potká spřízněnou duši, sympatickou kolegyni Ditu Tálskou (Vendula Fialová), která ho v práci přátelsky podpoří.

Dita pracuje na podobné pozici jako Vítek, jen má na pobočce o něco více zkušeností, protože Vítek nastoupil teprve nedávno. Vítkova nová kolegyně se ukáže být skvělou parťačkou do nepohody a spojencem proti problematickému šéfovi. Ostatně tak svou postavu charakterizuje i sama herečka Vendula Fialová: „Dita je sympatická ženská, která v osobním životě neměla štěstí na správného partnera. Syna Olivera má s ex-manželem ve střídavé péči a snesla by mu modré z nebe.  Práce v bance ji baví a je v ní vesměs úspěšná,  ale sama sebe si váží dost na to, aby se ozvala, když je něco nefér.  Je to parťák, kámoška.“ 

Vendula Fialová se také vyjádřila k tématu bossingu: Bossing je pro mě známým pojmem. Přesto věřím, že je to téma, které je nutné otevřít. Těší mě, že Ulice o taková témata nemá nouzi a dlouhodobě se jim věnuje. Věřím, že budou lidé, kterým otevřeme oči. Bossing se projevuje třeba i tak, že vás váš nadřízený záměrně neinformuje o tom, co se děje. Zkrátka vám schválně nedodá informace a za nevědomost vás trestá. To si na divadle neumím představit, kdyby mi režisér zatajil informace o postavě, tak to asi nedohrajeme. Ale ne, žerty stranou. Když jsem studovala dvě střední školy, konzervatoř a obchodku, jeden profesor mi řekl, že to nemůžu zvládnout a dvě maturity za sebou nedám, posléze mi dával o to víc úkolů, při zkoušení se ptal zásadně na věci, které byly ve skriptech pod čarou. Netušil, že jediné, co ve mně budoval, bylo přesvědčení – už kvůli němu jsem to dala.“ 

Vítek Klíma rozhodně není typ člověka, který stahuje kalhoty, zatímco je brod ještě daleko. Zřejmě se situaci pokusí postavit čelem a svému šéfovi dokázat, že si své místo v bance zaslouží. Jak si Vítek poradí s bossingem ze strany nového nadřízeného, mohou diváci sledovat každý všední den od 18:25 v seriálu Ulice nebo v týdenním předstihu na Voyo.cz.

Scény z bankovního prostředí se natáčely trochu nezvykle přímo v hlavním sídle TV Nova. Konkrétně šlo o kanceláře oddělení, které plánuje program televizního vysílání. Natáčení totiž probíhalo o víkendu, a navíc v době, kdy je většina zaměstnanců na doporučeném home office z důvodu pandemie. Herci a všichni členové štábu měli negativní test na koronavirus, proto se mohlo natáčet bez větších komplikací.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR