Naši pravidelnou čtenářku, která již několik let žije v Londýně, zaujal náš tip na výtečný seriál televize BBC „Zavolejte porodní sestřičky“, jehož premiéru právě vysílá Česká televize. S velkým zájmem ho sleduje v originále a zároveň při cestách po metropoli mapuje místa, kde byl natáčen. Mimo jiné nás upozornila, že jedna z hlavních představitelek tohoto seriálu, Miranda Hartová, je ve Velké Británii nesmírně populární a se svou stand-up comedy již několikrát vyprodala londýnskou O2 arénu nebo stadion ve Wembley. Mezi bestsellery patří i její autobiograficky laděné knížky.

Miranda Hartová sice v Sestřičkách zpočátku působí jako nepříliš pohledná, díky své výšce nepřehlédnutelná smolařka Kamila, ale postupem času si získává srdce diváků, které dokáže střídavě rozplakat a rozesmát. Stačí připomenout závěrečnou epizodu první řady, v níž je narychlo přivolána k překotně rodící mladé ženě. Najde ji v nuzně vybaveném příbytku, kde nemá k dispozici vůbec nic, co by potřebovala, ani teplou vodu, ani základní výbavu pro novorozeně.

Jenom při svíčkách pomůže trpící prvorodičce přivést na svět prvního potomka, jehož zabalí do jediné deky, co v místnosti najde. Jen co si vydechne, na svět se dere další dítě a zahřívat ho musí ve svém svetru. A když nakonec porodí třetí miminko, nezbývá jí nic jiného, než obětovat modrou uniformu, co má jako porodní sestřička na sobě. V místnosti, kde je velká zima, nakonec zůstane jenom ve spodním prádle, v němž se musí vydat hledat pomoc. A nakonec v něm přepadne i svého snoubence.

Miranda

Všestranně nadaná herečka je také známá u nás, především díky komediálnímu seriálu „Miranda“, který byl natočen na základě její nesmírně populární rozhlasové show „Miranda Harťs Joke Shop“. Hraje v něm svéráznou majitelku obchůdku s žertovnými předměty, v soukromém životě tak trochu Kalamity Jane, s mimořádným talentem vyrábět katastrofy jednu za druhou. Jako stará panna navíc přivádí k nepříčetnosti svoji matku, která se jí snaží najít partnera za každou cenu, zatímco Miranda si už jednoho dávno vyhlédla. Seriál si získal miliony diváků na celém světě a řadu fanoušků má také v naší zemi. Nicméně, jako v řadě jiných vynikajících zahraničních seriálů si čeští diváci stěžují, že se Miranda vysílala příliš pozdě.

Příbuzná s Dianou

Ve Velké Británii na sebe Miranda Hartová upozornila nejen kvůli svému hereckému talentu, ale také šlechtickému původu, k němuž se ovšem ona sama nijak zvláště nehlásí. Podle britských médií je dokonce spřízněná s princeznou Dianou a se členy královské rodiny se již několikrát sešla. Princ William s manželkou Kate se například zúčastnili její show v rámci každoročního benefičního programu „Royal Variety Performance“ a společně se potom nechali vyfotografovat. Snímky dokazují, že se královský pár bavil stejně dobře, jako ostatní diváci.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz