Utkvěla Vám v paměti tato zajímavá a neobvyklá postava Xi Xaa z komedie Bohové musejí být šílení? Myslím, že to většině z nás. Jsem si jistá, že nejednoho z nás přiměl se při sledování této komedie smát. A zkoušeli jste také napodobit při sledování filmu jeho „mlaskavou“ řeč? Pojďte si o něm a jeho životě něco bližšího přečíst v našem článku.

N!xau (též G!kau či Gcao Coma)

Byl namibijský herec a Křovák žijící v poušti Kalahari, který je nám známý z filmů Bohové musejí být šílení (1980), Bohové musejí být šílení 2 (1989), Bohové jsou pořád šílení (1991), Bohové se zase zbláznili (1993) a Bohové se zbláznili i v Číně (1994). Po odvysílání prvního filmu se z člověka, který neměl absolutně ponětí o civilizaci a nějakém pokroku, stala hvězda.

Zdroj: http://davidleewilson.blogspot.com

N!xau měl za svůj život tři manželky a zůstalo po něm šest dětí. Před natáčením prvního filmu v roce 1980 se s bělochy setkal osobně pouze třikrát. Za účast v Bohové musejí být šílení (1980) dostal pouze několik set dolarů. Tyto vydělané peníze prý nechal uletět, protože neznal hodnotu peněz. Za svoji roli v dalším díle si už řekl o honorář 80 000 dolarů. Nebyl ale finančně gramotný, takže s penězi neuměl hospodařit a tak o ně brzy i přišel. Poté, co ukončil svoji filmovou kariéru, se dál živil jako rolník (pěstoval kukuřici, banány a fazole a dokonce choval stádo skotu).

Data jeho narození i úmrtí jsou uváděna různě. Nejčastější je datum narození 16. prosince 1944 a datum úmrtí 5.července 2003. On sám bohužel přesné datum svého narození neznal. Stejně tak i den úmrtí není jistý. Odešel totiž začátkem července na lov do buše a už se nevrátil. Po několika dnech jej rodinní příslušníci našli mrtvého, údajně zemřel na tuberkulózu. Pohřben byl 12. července 2003 nedaleko hrobu své druhé manželky.

Zdroj: cambonews.online

Pro zajímavost – vykřičník v jeho jméně znamená „mlaskavku“.

-reklama-