Finále nejnovější řady Stranger Things bylo zatím to vůbec nejsilnější, jaké jsme za tři série seriálu mohli vidět. Velmi emotivní konec, který rozbrečel nejednoho diváka a záhadná podtitulková scéna, která nás láká na další pokračování. To vše spojuje jediná osoba: Jim Hopper. Nebo taky ne? Jaký je osud šerifa z amerického městečka Hawkins?

Článek obsahuje vyzrazení zápletky třetí řady Stranger Things.

Co se stalo s Jimem Hopperem? Pokud jste vydrželi ve sledování nejnovější řady až do konce, mohli jste vidět podtitulkovou scénu odehrávající se na ruském poloostrově zvaném Kamčatka. Scéna nám byla naservírována hned po krátkém časovém skoku, jenž nám nastínil období po Hopperově zdánlivé smrti.

Ten totiž stál v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Přesněji řečeno, Jim Hopper stál v těsné blízkosti tzv. Klíče, který otvíral bránu do světa Vzhůru nohama. Podtitulková scéna na Kamčatce nám měla lehce nastínit jeho osud. Nebo ne? V sovětském výzkumném zařízení na tomto poloostrově můžeme vidět dva strážné, z nichž jeden řekne: „Ne. Toho Američana ne.“

FOTO: Reprofoto youtube

Může se jednat pochopitelně o malý záblesk naděje, který naznačuje, že Hopper stále žije. To by znamenalo, že smrtelnou explozi Klíče přežil a následně byl zajat a převezen na Kamčatku. Pravda však nemusí být tak prostá, jak se na první pohled zdá. Hopper může být skutečně naživu, avšak nemusí být za zavřenými dveřmi na Kamčatce.

Jednou z dalších možností totiž může být ztracený doktor Martin Brenner alias Papa, který je, jak bylo odhaleno ve druhé řadě, stále naživu. Proč jsme jej doposud však neviděli? Odpověď může být právě na poloostrově Kamčatka. Doktor Brenner mohl být zajat sovětskými agenty, kteří působili v Americe. Následně na to mohl být převezen na Kamčatku, kde byl vyslýchán.

Této teorie by napovídal i fakt, že Rusové věděli, že v Hawkins byla brána do světa Vzhůru nohama otevřená. Doktor Brenner byl vysoce postavený muž v Hawkins Lab., tudíž by dávalo smysl, jak se Rusům podařilo otevřít bránu, ba dokonce vytvořit tak pokročilou technologii, jakou byl již zmíněný Klíč.

Pakliže je v sovětském vězení doktor Brenner, kde je Jim Hopper? Mrtvý? I to je pochopitelně možné, avšak velmi nepravděpodobné. Těsně předtím, než Joyce zavřela bránu a Klíč explodoval, mohl Hopper projít bránou a dostat se tak do světa Vzhůru nohama. Mimo jiné nám třetí řada více než jednou naznačila, že Hopper nemusí být mrtvý.

Jen si vzpomeňme, kolikrát byl v nové řadě zmíněn snímek Návrat do budoucnosti, který měl ve stejném roce, jako se odehrává třetí série, svou premiéru. Reference na tento dnes již kultovní snímek nemusely být náhodné. Tvůrci nám tak mohli nastínit, jakým směrem se příběh bude ubírat. Cestování časem zní možná šíleně, ale ne nemožně. Američtí, a jak nám ukázala třetí série, tak i sovětští vědci, přišli na to, jak otevřít bránu do jiného světa. Cestování časem v tomto případě nemusí být nereálné.

Pokračování na další straně…

-reklama-