Dnes jen málokdo nezná úspěšného herce Jamese McAvoye. Od jeho počátků v Glasgow se mu podařilo stát se jednou z největších hvězd ve Velké Británii za méně než deset let. Dokázal si splnit sen každého herce. Ale kolik toho o tomto skotském muži, který již získal několik ocenění, vlastně víte?

1James se chtěl stát knězem

Zdroj: qingmang.me

Vzhledem k tomu, že pochází z katolické rodiny v Glasgow, se James krátce zamyslel nad tím, že by se stal knězem. Nakonec to bylo náhodné setkání s režisérem Davidem Haymanem, který ho navedl směrem k herectví poté, co ho viděl hrát ve filmu The Near Room. Teprve potom, co byl přijat do Královské akademie hudby a dramatu se plně James zavázal k herecké kariéře.

2Svoji velkou lásku našel během natáčení Shameless

Zdroj: zimbio.com

James měl v životě těžké období, když se v roce 2003 s jeho dlouhotrvající přítelkyní Emmou Neilson rozešli, zatímco natáčel seriál Shameless v Manchesteru. Od té doby se začal o svou práci bát, protože si začal myslet, že není velmi dobrý herec, a že jeho nově založená kariéra zmizí tak náhle, jak přišla.

Spása však přišla v podobě hvězdy Anne-Marie Duff, která od něj byla o osm let starší. Pár se dal brzo dohromady a v roce 2006 se vzali. Později spolu měli i jedno dítě a dlouhých 10 let do roku 2016 byli spolu, nakonec však šli oba vlastní cestou. Ale nehledě na to není Jamesův život špatný.

3Jeho herecké výkony

Zdroj: movieweb.com

V návaznosti na film Regenerace, si James zahrál v jedné epizodě seriálu Band of Brothers, kde byl výkonným producentem Steven Spielberg a Tom Hanks. Ještě ten samý rok získal roli v česko-německém filmu Swimming Pool a hned na to přišli pro nás i známější role jako Narnie – Pan Tumnus, Vášeň a cit – Thomas Langlois Lefroy, X-Men – Charles Xavier / Profesor X, Rozpolcený – zde hrál několik osob.

Znovu si dovolím zmínit film Vášeň a cit, kde si zahrál po boku Anne Hathaway a onou herečkou byl označen za nejlepšího herce, s kterým kdy pracovala.

4Úspěchy

Zdroj: tapatalk.com

Dříve pro mladšího muže 30 let bylo získání ceny velice působivé, jak za svou hereckou práci, tak i za svůj vzhled. Dosud James odešel třikrát s oceněním BAFTA, ale také s dalšími jako Britský herec roku nebo Nejlepší herec. A v roce 2007 byl vybrán do magazínu People, jako jeden z nejvíce sexy mužů.

Která role Jamese McAvoye se vám za jeho hereckou kariéru líbila nejvíce? Dejte nám vědět dole v komentářích.