Ve své době patřila mezi naše nejkrásnější herečky. Jana Brejchová svůj herecký talent zúročila ve více než sto rolích, kdy některé z nich se stali nezapomenutelnými, jako například její Eliška Pomořanská v Noc na Karlštejně. Tato ikona naší kinematografie právě slaví své 82. narozeniny, její zdravotní stav jí však sebral radost ze života i možnost žít přítomným okamžikem.

Posted by Jana Brejchová – stránka o filmové hvězdě Janě Brejchové on Wednesday, May 5, 2021

Když jí bylo třináct, většina jejích vrstevnic teprve řešila, čím budou. Ona v té době debutovala ve filmu Olověný chléb a osamostatnila se. Prvním osudovým mužem „české Bardotky“ byl Miloš Forman, kterého si vzala, když jí bylo pouhých osmnáct let. O 4 roky později následoval rozvod. Druhým manželem se stal německý herec Ulrich Thein, s nímž otěhotněla, ale bohužel potratila. Tento vztah na dálku po této tragické události ukončila.

Jana Brejchová a Vlastimil Brodský jako Marta a Viktor Tomášovi, ústřední dvojice filmu Hodíme se k sobě, miláčku…?

Posted by Jana Brejchová – stránka o filmové hvězdě Janě Brejchové on Tuesday, October 12, 2021

 

Třetím manželem se na dlouhých sedmnáct let stal vynikající český herec Vlastimil Brodský. Když jej poprvé viděla hrát v divadle, ihned jí učaroval. Páru se narodila dcera, známá česká herečka Tereza Brodská (53). Manželé spolu natočili hned několik filmů, které jsou i po desítkách let od své premiéry stále divácky oblíbené, například Ženu ani květinou neuhodíš či Hodíme se k sobě miláčku. Hráli spolu i v Noc na Karlštejně a zde si Brodská padla do oka s o devět let mladším Jaromírem Hanzlíkem, kvůli kterému následně svého třetího manžela opustila. Na svatbu nedošlo, ale vztah jim vydržel 13 let. Jejím posledním manželem byl od roku 1997 další český herec, a to Jiří Zahajský (oba spolu na snímku níže). Vztah ukončilo hercovo úmrtí v roce 2007.

Posted by Jana Brejchová – stránka o filmové hvězdě Janě Brejchové on Thursday, April 29, 2021

Její sestra Hana Brejchová (75) je také bývalá herečka. U nás se proslavila nejvíce rolí ve filmu Lásky jedné plavovlásky, který režíroval Miloš Forman. Sestry mají dlouhá léta komplikovaný vztah a nemluví spolu. Předmětem sváru by snad měl podle spekulací být sám režisér a hereččin první manžel.

Jana Brejchová žije již přes 8 let v Léčebně dlouhodobě nemocných v Centru následné péče FN v Motole. Tam se dostala poté, co před lety zkolabovala a již zůstala upoutána na lůžko. „Maminka je ležák, vlastně pořád leží a jen kouká. Už nevnímá okolní svět. Má neurologický nález na mozku a na to žádné léky neexistují. Nikdy se to nezlepší, už se to může jen zhoršit. Je hrozné vidět takto maminku, ale pořád si říkám, že tolik lidí je na světě nemocných, že není jediná. Musíme to tak brát, že je to život,“ uvedla před rokem její dcera Tereza Brodská v rozhovoru pro expres.cz.

Zdroj: csfd.cz, wikipedia.org, expres.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA