Jen jedinému českému moderátorovi se podařilo, že si mohl do své talk show pozvat největší legendu této branže na světě. Před deseti lety se mezi  hosty Jana Krause objevil i  světoznámý moderátor Larry King a tehdy došlo k velmi zajímavé konfrontaci. Zatímco se tento král talk show proslavil díky vlídnému, nekonfrontačnímu způsobu zpovídání hostů, o Janu Krausovi se to říci nedá.

Rozhovor s nejslavnějším hostem Jana Krause, který se natáčel na Slovensku, začal netradičně. Larry King totiž trochu pozapomněl vystoupit ze své role, tím spíše, že přišel ve svém typickém outfitu, košili s kšandami, a hned začal zpovídat Krause samotného. Zajímal se především, jak dlouho pracuje pro televizi. Jeho český protějšek mu odpověděl, že již dlouho, ale v tomto oboru „jen“ šest let. Stejně tak ho zajímal Krausův vztah k humoru.

Chvála humoru

King se přiznal, že má humor velmi rád a poté, co po pětadvaceti letech přestal moderovat svoji slavnou talk show „Lary King Live“ jezdí se svým pořadem po USA a Austrálii a vypráví své historky, které zažil při natáčení. „Moc rád se směji, když se smějete, dějí se dobré věci,“ pochvaloval si. Krause zajímalo, zda na cestách prozradí i něco ze svého soukromí, a hned se dočkal upřímné odpovědi: „Ano, třeba jaké je to být ženat nebo nebýt ženat nebo jak jsem bral viagru,“ vtipkoval King, jemuž bylo v té době 77 let. Zároveň se vyznal z lásky ke své profesi: „Každý den se musím štípat do tváře, protože stále nemohu uvěřit těm úspěchům, jichž jsem dosáhl. Nemohu tomu uvěřit, že tady sedím na Slovensku, Jane. V zemi, kde jsem v životě nebyl.“ Ani ve snu si prý nepředstavoval, že by mohl pracovat v pořadu, vysílaném po celém světě a připomněl, že mezi tisícovkami významných hostů, které přivítal, nechybělo ani sedm amerických prezidentů.

Jen moderátor

Prozradil rovněž tajemství svého úspěchu: „Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, kdo se na můj pořad dívá. Měl jsem jenom schopnost přimět lidi, aby se mnou mluvili. To byla schopnost od Boha. A nikdy jsem nechtěl nikoho ztrapnit, ani vychvalovat. Já jsem byl jen moderátor. Celá řada amerických moderátorů považuje hosta za svoji rekvizitu, ale tak jsem to nikdy nedělal, pro mě byl host velmi důležitý a já jsem se od něj hodně naučil. Když jste upřímní, tak se nemůžete zmýlit.“ Je přesvědčený, že mít možnost klást otázky a být za to placený, znamená práci snů. „Nikdo v tomto oboru, koho znám, to nedělá pro peníze,“ tvrdil. Jan Kraus s ním souhlasil a řekl, že jeho největším honorářem je právě možnost setkat se s ním.

Sedm žen Larryho Kinga

Nakonec se Jan Kraus také zeptal Larryho Kinga na jeho soukromí a zmínil počet jeho manželství. Ten ho hned opravil, že neměl osm manželek, ale pouze sedm, a popsal mu svůj vztah k ženám: „Já jsem měl ženy vždycky rád. Ale to, co se mi líbilo ve dvaceti, se mi už nelíbilo ve třiceti… Když jsem se zamiloval, tak jsem se prostě oženil. Se všemi bývalými manželkami jsme přáteli,“ pochlubil se. A řekl dokonce, že mu naopak přijde divné, když jsou spolu manželé třeba více než padesát let. Na další Krausovu otázku, jaký je manžel, se svěřil, že kdyby měl na své lince dva hovory, první byl z CNN a druhý od manželky, tak by vzal ten z CNN. Ale když odešel do penze, na prvním místě se ocitli jeho synové. „Teď už jsem lepší než, jsem býval“, zpytoval se.

Larry King zemřel 23. ledna 2021, bylo mu 87 let.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz