V roce 1982 vznikl film, který nás zavedl do útrob Sítě (The Grid). Šlo o jeden, z mého pohledu, revolučních snímků, které ve své době vzbudily nevídaný rozruch, který byl způsoben především rozmachem domácích počítačů a digitálních technologií obecně. Ano, jde o snímek Tron.

Vy, kteří jste fandy Trona, jistě jste zaznamenali duchovního, a vlastně přímého, nástupce v podobě filmu Tron: Legacy z roku 2010. Ten režíroval Joseph Kosinski a dokázal neskutečné. Propojil hrdiny původního filmu (Kevin Flynn, Tron atd…) s nováčky a vpustil je opět do notně modernizované Sítě, aby rozehrál spletitou mocenskou hru úhlavního nepřítele v podobě Clua.

zdroj: www.screenrant.com

Kosinskiho novátorský přístup k filmu, kde prim hraje audiovizuální zážitek, sice nadchl původní fanoušky, jenže v kinech se jednalo o finančně nevýrazný snímek. O to hůř, že šlo o film, podléhající filmovým studiím Disney, které finanční neúspěch potrestalo zrušením plánovaného pokračování, jež měl mít na starosti opět Joseph Kosinski. Třetí pokračování navíc mělo spatřit světlo světa již v roce 2015.

Nicméně třetí díl je nyní oficiálně u ledu. Přesto se do celé záležitosti vložil Jared Leto, který je zřejmě velkým fanouškem Trona. Loni byl společností Disney potvrzen fakt, že studio plánuje kompletní reboot značky. No a v hlavní roli by se měl objevit právě Jared Leto v roli nové, dosud neznámé postavy. Přesto však mírněte vášně, filmu se nejspíš dočkáme až po roce 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz