Svojí malou postavou a neotřelou mimikou se zapsal Jaroslav Sypal (62) do povědomí diváků. Jako komediální herec je velmi výrazný a rozhodně o něm neplatí to, že když je herec veselý před publikem, v soukromí je tomu právě naopak. Nejvíce se proslavil právě jako Hrubec z trilogie Byl jednou jeden polda. Jak se změnil a co dnes dělá, se dozvíte v našem článku.

Jaroslav Sypal je filmový, televizní a také divadelní herec. Debutoval v roce 1982 rolí ve filmu Pásla kone na betone. Svojí nezaměnitelnou mimikou se zařadil mezi komediální herce. Svoji slávu získal díky obsazení do postavy Reného Hrubce díky režisérovi Jaroslavu Sypalovi, se kterým spolupracoval poté ještě třikrát. O tuto roli měli zájem i Miroslav Táborský a Václav Vydra. Sám režisér měl původně v plánu obsadit spíše starší herce, jako například Petra Nárožného. Nakonec jej zaujal téměř neznámý herec Sypal, který si sám moc šancí na obsazení nedával a tak měl tou dobou již zaplacenou dovolenou do Chorvatska, kterou musel nakonec zrušit. V jednom rozhovoru uvedl, že na natáčení velmi rád vzpomíná a nejraději má druhý díl Byl jednou jeden polda II – Major Maisner opět zasahuje!, který mu psali už rovnou na míru.

Další rolí psanou jemu přímo na tělo byl jeho tajný agent Hruška v komedii Jak ukrást Dagmaru z roku 2001, taktéž pod taktovkou Jaroslava Soukupa. Nyní se po delší pauze opět objeví ve filmu a to v právě připravovaném Stáří není pro sraby a Když prší slzy.

V roce 2014 se herec oženil za mladší sestru Adrieny Sobotové, takže je z něj švagr známého českého herce a komika Luďka Soboty. Do té doby s nynější manželkou Michaelou žil přes 10 let tzv. na psí knížku. Ve společnosti se herec moc nevyskytuje. I když má nějaké to kilo navíc, je nadšeným sportovcem a konkrétně fotbalistou a tenistou.

Jaroslav Sypal má dnes narozeniny🙂

Posted by Filmové procházky on Friday, August 28, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA