Jason Biggs se před více než dvaceti lety proslavil rolí ve filmu Prci, prci, prcičky a třech dalších pokračování. Zahrál si také například v seriálu Holky za mřížemi nebo filmech Křupan, Táta na plný úvazek a Osm statečných. Herec právě slaví třiačtyřicáté narozeniny.

Americký herec a komik se narodil 12. května 1978 v Pompton Plains ve státě New Jersey.  Poprvé se proslavil rolí v soap opeře As the World Turns. Herectví se však věnuje už od pěti let.

Díky reklamám, ve kterých začínal, dostal ve třinácti letech svou první velkou filmovou roli v dramatu Boy Who Cried Bitch, The (1991). Objevil se například v seriálech Holky za mřížemi (2013-2019) nebo Chytrolíni (2020). Z filmů jmenujme například na Pekelná ženská (2001), Táta na plný úvazek (2004), Amorův úlet (2006), Bláznivá noc (2016) či Jay and Silent Bob Reboot (2019).

Slávu však získal hlavně díky roli Jima Levensteina v sérii Prci, prci, prcičky. Postavu věčného smolaře si prozatím střihl celkem čtyřikrát, a to ve filmech v Prci, prci, prcičky (1999), Prci, prci, prcičky 2 (2001), Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003) a Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012). Aktuálně se pracuje na pátém pokračování, které by se mělo odehrávat ve Vegas a premiéru by mohlo mít v příštím roce.

Přestože není Biggs židovského původu, často hraje takové role. Jeho manželkou je od roku 2008 herečka Jenny Mollen, se kterou má dva syny.

Nedávno v rozhovoru pro rádio SiriusXM prozradil, že před lety odmítl roli Teda Mosbyho v populárním sitcomu Jak jsem poznal vaši matku, který se dočkal devíti sérií a vysílal se od roku 2005 do roku 2014. Roli nakonec dostal Josh Radnor. Biggs tehdy nechtěl jít cestou televizního herce, své rozhodnutí změnil až po roce 2010. Své tehdejší tvrdohlavosti podle svých slov dnes lituje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR