Pořad Peče celá země sobotním desátým dílem završil celou soutěž. Ve finále se o titul nejlepšího amatérského pekaře utkaly tři ženy, a to Lucie, Jana a Martina. Diváci této řady již dříve dost kritizovali přístup porotců, jejich hodnocení a celkově to, kdo byl vyřazen. Tím narážím na vyřazení favoritů soutěže, a to Zdeňka a Markéty, které většina viděla ve finálovém souboji.

Většina viděla postup Jany, která vyhrála čtyřikrát technickou výzvu, jako správný. Fandili i šikovné Lucii, které se téměř vždy velmi dařilo. Ale co se týká Martiny, tam byla většina v rozpacích, a i ona sama podle svých slov nemohla uvěřit, kam se až dostala: „Doteď nechápu, proč tu jsem. To jsem prostě já.“ Na trojici pekařek čekala příprava čokoládových bonbonů, pečené Aljašky a v kreativní výzvě měly upéct dort čtyřicet centimetrů vysoký, který odporuje gravitaci.

Příznivci pořadu hojně kritizují přístup porotců, ale i samotnou licenci a její pravidla, na kterou se Česká televize a porotci odvolávají. Trefně pravidla zhodnotila jedna divačka na Facebooku pořadu Peče celá země: Přijde mi to podobné, jako kdyby se v desetiboji hodnotilo podle poslední disciplíny.” Někteří také vidí problém v tom, jaký přístup zvolila porotkyně Míša Landová, která Josefu Maršálkovi spíše přikyvovala a neměla vlastní názor, který by před kamerou výrazněji prosazovala. Celé to vypadalo, že vždy rozhodne o osudu soutěžících její kolega.

„Takže je důležitý až poslední díl, kdy se vyloučí ti nejlepší, aby neohrozili toho někoho. I když smekám před všemi, co se zúčastnili… Ale tato druhá řada byla hodně nefér… Sorry… Tak to vidím já. Ale vyloučit třikrát pekařku týdne je dost divné,” píše jedna divačka a spousta dalších vyjadřuje své zklamání nad druhou řadou. A protože i Česká televize si všimla toho, jak diváci kritizují jednotlivá kola a hodnocení od porotců, publikovala na sociálních sítích pořadu informace od porotců, ale bohužel tzv. “s křížkem po funuse”, vzhledem k tomu, že něco takového mělo být zveřejněno ihned na začátku. Mohli si tak ušetřit nespočet kritiky, která se na druhou řadu snesla.

 

Pokud bychom se měli ale odvíjet od jednotlivých vyřazených a kritiky na ně, kdy například Zdeňkovi byl od porotce Maršálka celkový dojem z dezertu hodnocen špatně, protože se mu nezdála dekorace na talíři, tak nejsou na místě výkřiky soutěžících, že ti, kteří pomlouvají výrobky soutěžících, to přece neochutnali. Nejde tedy pouze o chuť, jak jsme si mohli opakovaně všimnout. Přesto se ale vítězem stala pekařka, která zpočátku opravdu byla hodně slabá a hned několik dílů byla na vypadnutí.

Jiní zase vidí progres, kterým vítězka prošla: „Podle těchto pravidel je vítězství Martiny spravedlivé, osobně mi bohužel tato řada přišla slabá, výkony nepřesvědčivé, a sorry, ale ty dorty byly tragické,” nebo „Tak to můžete udělat pouze a jenom jeden delší díl, Martina sice v posledním díle překvapila, ale oproti jiným i vyřazeným účastníkům podávala celou dobu spíše průměrný výkon. Nikdo nemůže vědět, ani porota ani my, jak by případně zazářili v posledních úkolech ti někteří vyřazení.” Pokud se ale vrátíme k tomu, že každé kolo je hodnoceno individuálně, bez ohledu na předchozí díl, Martina by tam již dávno nebyla.

Zdroje: Autorský text, Instagram, Facebook

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA