192. komiksové číslo The Walking Dead je jedním z nejvíce tragických komiksových čísel vůbec. Nejnovější číslo totiž ukončí život jedné hlavní postavy. Celkově je několik černobílých stránek velmi emotivních, avšak ne tolik, jako tomu bylo mnohokrát předtím. Proč je tedy nové číslo tak smutné a měli by mu věnovat pozornost všichni fanoušci světa živých a mrtvých, nehledě na to, zdali fandíte seriálu či komiksu?

Ve 192. komiksovém čísle se rozloučíme s hlavní postavou komiksového světa a do nedávna i s hlavní postavou světa seriálového, Rickem Grimesem. Šerif Rick s námi byl více jak 16 let a opustil nás nečekaně po 192 komiksových číslech. Celý svazek, který zahrnuje právě Rickovu smrt, nese název „Rest In Peace,“ což je zjevná reference na odchod hlavního protagonisty Ricka.

V komiksovém světe je však daleko více postav, na které se nyní bude příběh zaměřovat. Jak to zhruba bude vypadat jsme mohli vidět již v seriálovém zpracování, kde postava Ricka sice nezemřela, ale pouze odešla, avšak v příběhu již také nevystupuje a postavy věří, že je mrtvý. V seriálu tak sledujeme osudy několika doposud vedlejších postav, z nichž některé stojí opravdu za to.

V původním světě živých a mrtvých, tedy v komiksu, žije daleko více postav, než žilo v seriálu v době, kdy z něj odešel Rick Grimes alias Andrew Lincoln. Nemusíme se tedy obávat, že by v komiksu nyní bylo jakési „prázdno“. Navíc nesmíme zapomínat na fakt, že zde stále žije Rickův syn, Carl, který v seriálu už dávno zemřel.

skybound.com/the-walking-dead/, Robert Kirkman (creator, writer), Charlie Adlard (penciler, cover)

Co tedy bude dál? Kdo se nyní stane hlavní postavou a bude zde vůbec nějaká? Od roku 2003, kdy vyšlo první číslo komiksu, jsme sledovali cestu Ricka Grimese, jeho rodiny a jeho přátel. Po smrti Ricka se příběh rapidně změní. Z jakého pohledu nám bude příběh nyní vyprávěn? Převezme otěže Rickův syn Carl nebo někdo úplně jiný?

Pokud jste stálými čtenáři komiksu, nepochybně víte, že na konci každého čísla najdeme tzv. Letter Hacks, ve kterých autor komiksu, Robert Kirkman, odpovídá na dotazy fanoušků a také se občas vyjádří k událostem posledního čísla. U 192. čísla jsme mohli najít jeho komentář k úmrtí Ricka Grimese, který byl téměř na dvě stránky.

Co bylo na posledních Letter Hacks ještě zajímavějšího, byly Kirkmanovy odpovědi na otázky čtenářů. Mnoho fanoušků totiž položilo otázku týkající se Negana, kterého jsme v komiksovém světě neviděli více jak rok. Kirkmanovy odpovědi byly většinou velmi stručné a jasné, např.:

Řeknu to jasně… Negan se nevrátí. V této komiksové sérii jej už neuvidíme.

                                                                                                                            UŽ. ŽÁDNÝ. NEGAN.

Soudě podle těchto odpovědí by člověk řekl, že Negana skutečně již neuvidíme. Nicméně, když vytrváme ve čtení až do konce, najdeme ještě jeden Kirkmanův výrok, který poněkud nepřímo poukazuje na Negana. Na samotném konci Letter Hacks Kirkman napsal:

Na viděnou příští měsíc! A s Rickovým odchodem… na koho se odteď série zaměří? Dám Vám jeden zk*rveně k*revský odhad, Vy sr*či!

Posledním výrokem Kirkman nepřímo odkazuje na Negana. Poznat to lze podle množství vulgarismů, které najednou užil. Ty jsou totiž typické pro Neganovu mluvu. Co to tedy znamená? Proč autor předtím několikrát uvedl, že se Negan nevrátí a nyní nastínil jeho pravděpodobný návrat na výsluní?

Pokračování na další straně… 

-reklama-