Spolu s otevřenými školami se na podzim dočkáme i druhé série seriálu Jeho temné esence (His dark materials), která měla oproti ostatním seriálovým počinům to štěstí, že se natočila společně se sérií první. Na co láká zveřejněný trailer?

První série Jeho temných esencí se stala hitem prakticky už předtím, než jsme ji vůbec viděli. Kdo by se netěšil na druhou adaptaci knih od autora Philipa Pullmana, kdy první filmovou verzí byl poměrně neúspěšný, ale přesto divácky příznivý film Zlatý kompas. Seriál se rozhodl zadaptovat všechny tři knihy a oproti dvouhodinové filmové stopáži věnoval první knize rovnou celých 8 epizod. Hlavní role se pak zhostila talentovaná Dafne Keen, kterou si můžeme pamatovat z filmu Logan. Další známou tváří je například James McAvoy jako Lyřin otec – Lord Asriel.

Embed from Getty ImagesHBO nás nově konečně začíná lákat na druhou sérii, která bude adaptovat druhý knižní díl s názvem Jedinečný nůž. Z traileru i z náznaků z konce první série očekáváme setkání Lyry a následné spojenectví s chlapcem Willem, který pochází z našeho světa. Přesně na toto se dle traileru budou chtít tvůrci zaměřit. Rovněž se dočkáme i vysvětlení původu názvu knihy. Velkou roli si totiž v druhé sérii zahraje i onen Jedinečný nůž aka Subtle Knife, který má Lyra získat. Očekáváme, že druhá série už se nebude brzdit představováním světa a postav a že do dramatického příběhu plného démonů a mluvících ledních medvědů spadneme okamžitě po hlavě.

Druhá série seriálu His Dark Materials má stanovenou premiéru v říjnu, zatím zhlédněte trailer a těšte se s námi!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant
Kateřina Kotasová
studentka, milovnice seriálů a pomerančů