Na konci minulého roku se fanoušci milované knižní série Jeho temné esence od Philipa Pullmana dočkali seriálové adaptace, na které se podílejí stanice BBC a HBO. Vzhledem k letošní pandemii a přesouvání termínů očekávaných filmů a seriálů již mnoho lidí neočekávalo, že by druhá série mohla vyjít tento rok. Nový trailer však diváky ujistil, že se se svými oblíbenými hrdiny opět setkají již tento podzim.

Kromě přibližného data vydání jsme se z traileru bohužel mnoho nedozvěděli. Spíše se jedná o letmé pohledy na svět, ve kterém se nyní Lyra (Dafne Keen) a Will (Amir Wilson) nachází. Z ukázky je navíc patrné, že Lyra po někom pátrá, ale ostatní detaily nám jsou odepřeny.

Lyra (Dafne Keen) v první sérii, FOTO: HBO

Co ale víme s jistotou, je, že kromě již zmíněných herců se opět setkáme s Linem-Manuelem Mirandou, slavným americkým tvůrcem muzikálů, v roli vzduchoplavce Scoresbyho.

Novým hereckým přírůstkem se ale stává Andrew Scott v roli Willova otce, plukovníka Johna Parryho. Scotta můžete znát jakožto Jima Moriartyho ze seriálu Sherlock, či „sexy kněze“ (jak je fanoušky nazýván) ze seriálu Potvora (Fleabag). Tvůrkyně Potvory Phoebe Waller-Bridge, která ve svém seriálu ztvárňuje hlavní postavu, se zde se Scottem znovu setká, jelikož propůjčila svůj hlas jeho démonovi.

Trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz