Každý z nich je jiný, ale jedno mají tito herci a herečky společné. Odmítli nabízenou roli a později svého rozhodnutí litovali. Proč? Protože daná postava a film se staly nezapomenutelnými, celosvětově úspěšnými a někteří za svoji postavu získali i ocenění. O které herce, herečky a filmy se jedná? A dokážete si představit lepší ztvárnění známé role hercem, jenž byl prvotní volbou scénáristů a režisérů?

John Travolta & Tom Hanks

Jako první film, kde byl hlavní herec až druhou volbou, si uvedeme celosvětově oblíbený snímek Forrest Gump (1994). Tvůrci původně oslovili amerického herce Johna Travoltu. Ten však nabídku nepřijal a tak došlo na záložní plán v podobě Toma Hankse. Ten se role Forresta ujal tak skvěle, že si asi nikdo nedokáže představit, že by jej hrál někdo jiný. V roce 1995 získal Hanks za tuto hlavní roli Oscara. Travolta později přiznal, že odmítnout tuto roli byla velká chyba.

View this post on Instagram

Cut cut movie effects

A post shared by Forrest Gump (@forrest__gump__official) on

Julia Roberts & Molly Ringwald a Michelle Pfeiffer

Kdo by neznal romantickou komedii Pretty Woman, která letos slaví již třicet let od premiéry. Prostitutku Vivian, která prožije příběh o princi na bílém koni, si zahrála tehdy dvaadvacetiletá Julia Roberts. Jejím princem nebyl nikdo jiný než o osmnáct let starší Richard Gere jako zámožný podnikatel Edward Lewis. Roli před ní odmítly herečky jako Molly Ringwald či Michelle Pfeiffer. Roberts byla za tuto roli dokonce nominována na Oscara.

Gwyneth Paltrow & Kate Winslet

Tyto herečky se dostaly ke svým slavným postavám také až poté, co ta druhá vždy danou roli odmítla. Nejdříve Gwyneth Paltrow odmítla hrát v Titanicu (1997) Rose, a tak si ji zahrála půvabná Kate Winslet. O rok později si to vyměnily, když Winslet dostala nabídku na Lady Violu ve snímku Zamilovaný Shakespeare (1998), roli nepřijala a tak si ji zahrála právě Gwyneth Paltrow.

Harrison Ford & Tom Selleck

Steven Spielberg si v roli Indiana Jonese představoval Toma Sellecka. Ten však kvůli probíhajícímu náročnému natáčení seriálu Magnum musel nabídku odmítnout. A tak přišla řada na Harrisona Forda. Ford se jako Spielbergovo „náhradní řešení“ dostal k další slavné roli, která jej již léta doprovází, a to k postavě Hana Sola ve Star Wars. Původně měl Sola hrát Al Pacino či Kurt Russel.

Michael Keaton & Alec Baldwin, Pierce Brosnan a Mel Gibson

V komiksovém filmu Batman z roku 1989 si hlavního maskovaného hrdinu zahrál Michael Keaton. Už se ale neví, že před ním tuto roli odmítli Alec Baldwin, Pierce Brosnan a Mel Gibson. Mel Gibson odmítl hrát Batmana kvůli jinému filmu, na kterém zrovna pracoval (Smrtonosná zbraň 2).

Anthony Hopkins & Jack Nicholson

Do role šíleného doktora Hannibala Lectera ve snímku Mlčení jehňátek (1991) chtěli tvůrci původně obsadit Jacka Nicholsona, nebo Roberta De Nira. Nakonec role „zbyla“ na Anthonyho Hopkinse, který za ni v roce 1991 získal Oscara. Nicholson má na kontě podobných odmítnutí více, například když jej oslovili, aby si zahrál Michaela Corleoneho ve snímku Kmotr (1972).

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA