Patrick Swayze v nezapomenutelném snímku Hříšný tanec z roku 1987 prohlásil: „Baby nebude sedět v koutě!“. Herečka Jennifer Grey, která Baby ztvárnila, se však od devadesátých let do paměti diváků příliš nezapsala. Co zničilo kariéru hvězdy osmdesátých let? 

Od legendárního tanečně-hudebního filmu Hříšný tanec uplynulo již dlouhých 31 let a herečka od té doby stihla randit s největšími hollywoodskými hvězdami, vyhrát americkou televizní reality show a zahrát si ve více než 20 filmech. Její život však nebyl nikdy jednoduchý, což znamenalo, že se Jennifer nikdy pořádně neprosadila a její slibně rozjetá kariéra měla úplně jinou cestu.

Zdroj: PARAMOUNT

Ještě než zazářila po boku Patricka Swayzeho, objevila se ve filmech „Cotton club“ (1984), „Vítězové“ (1985) nebo „Volný den Ferrise Buellera“ (1986). Všechny tyto snímky byly kritiky velmi dobře hodnoceny, stejně jako „Hříšný tanec“ (1987) a následující film „Gandahar“ (1988). Na začátku 90. let podstoupila plastickou operaci nosu, kvůli které ji často nemohli poznat přátelé ani rodina. Právě tato operace je často označována jako milník, který zničil její kariéru.

„Vešla jsem na operační sál jako celebrita a ven vyšla jako nikdo,“ řekla pro magazín The Mirror v roce 2012. „Byla to operace, kterou mi byl čert dlužen. Již navždy budu tou kdysi slavnou herečkou, kterou dnes nikdo nezná, protože si nechala upravit nos.“

Jennifer před operací a po ní / Zdroj: infovisual.co

V devadesátých letech se objevila v několika neúspěšných filmech a jako host také v seriálu „Přátelé“ (1995). Sama sebe si zahrála v sitcomu „Však ty víš“ (1999), kde si neustále dělala legraci ze své operace nosu. Po roce 2000 ještě zkoušela dál štěstí u filmu, avšak na úspěchy z 80. let minulého století nikdy nenavázala. Pravidelně se objevuje alespoň v seriálech, například v „John ze Cincinnati“ (2007) nebo „Red Oaks“ (2015). V roce 2010 byla Jennifer jednou ze soutěžících v reality show „Dancing with the Stars“, u nás známé jako „Když hvězdy tančí“, kterou vyhrála společně s profesionálem Derekem Houghem.

Jennifer Grey a Derek Hough v roce 2010 / Zdroj: ABC

Po dlouholetých vztazích s Matthew Broderickem, Michael J. Foxem a Johnnym Deppem se Jennifer v roce 2001 provdala za Clarka Gregga. Ten je dnes znám především jako Agent Coulson ze série Marvel filmů a seriálů jako Iron man, Thor, Avengers, nebo Agenti S.H.I.E.L.D. Mají spolu dceru, Stellu, a dokonce si spolu v roce 2006 zahráli ve filmu „Cesta za Vánocemi“.

Jennifer Grey, Stella Gregg a Clark Gregg na premiéře “Avengers: Infinity War” v roce 2018 / Zdroj: YouTube

Naposledy se herečka objevila ve filmu „Untogether“ (2018) a aktuálně pracuje na snímku „Bittersweet Symphony“ (2019), další filmové či seriálové projekty prozatím neplánuje.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-