Romantický film Hříšný tanec v hlavních rolích s Patrickem Swayzem (†57) a Jennifer Grey sklízel v době své premiéry v roce 1987 velké úspěchy a diváci jej milují dodnes. Zatímco Patricka Swayzeho role Johnnyho Castla katapultovala mezi nejžádanější herce v Hollywoodu, Jennifer Grey, která právě slaví jednašedesáté narozeniny, se od devadesátých let do paměti diváků příliš nezapsala.

Od premiéry legendárního tanečně-hudebního filmu Hříšný tanec uplynulo téměř 34 let a Jennifer Grey toho mezitím stihla opravdu hodně. Randila s největšími hollywoodskými hvězdami, vyhrála americkou televizní reality show a zahrála si v několika filmech a seriálech. Jako velká a známá herečka se však nikdy pořádně neprosadila.

Jennifer Grey se narodila 26. března 1960 v New Yorku. Pocházela z herecké rodiny, a tak není divu, že vystudovala herectví. Ještě než zazářila po boku Patricka Swayzeho, objevila se ve filmech Cotton club (1984), Vítězové (1985) nebo Volný den Ferrise Buellera (1986). Všechny tyto snímky byly kritiky velmi dobře hodnoceny, stejně jako Hříšný tanec (1987) a následující film Gandahar (1988).

Na začátku 90. let podstoupila plastickou operaci nosu, po které ji často nemohli poznat ani její přátelé. Byl to právě její nos, který ji činil něčím výjimečnou mezi ostatními herečkami, ona sama však byla opačného názoru. Později operace litovala. „Na operační sál jsem vstoupila jako celebrita a ven vyšla jako totální nula,“ řekla pro magazín The Mirror v roce 2012. „Té operace mi byl čert dlužen. Už navždy budu herečkou, kterou dnes nikdo nezná, protože si nechala upravit nos.“

V devadesátých letech se objevila v několika filmech a jako host také v seriálu Přátelé (1995). Sama sebe si zahrála v sitcomu Však ty víš (1999), kde si neustále dělala legraci ze své operace nosu. Po roce 2000 ještě znovu zkoušela štěstí u filmu, avšak na úspěchy z 80. let minulého století nikdy nenavázala. Prosadila se ale v seriálech, zahrála si například v John ze Cincinnati (2007) nebo Red Oaks (2015). V roce 2010 byla herečka jednou ze soutěžících v reality show Dancing with the Stars, u nás známé jako Když hvězdy tančí, a kterou vyhrála. Díky vyšetření před účastí v této soutěži jí byl objeven rakovinový nádor, který jí byl odstraněn.

Po dlouholetých vztazích s Matthewem Broderickem, Michaelem J. Foxem a Johnnym Deppem se v roce 2001 provdala za Clarka Gregga. Ten je dnes známý především jako Agent Coulson ze série filmů a seriálů z komiksového světa Marvelu. Mají dceru Stellu a v roce 2006 si spolu zahráli ve filmu „Cesta za Vánocemi“. V loňském roce oznámili, že se jejich manželství rozpadlo.

Naposledy se herečka objevila ve filmech Untogether (2018) a Bittersweet Symphony (2019) a v několika epizodách seriálů Chirurgové (2019) a The Conners (2020). Další filmové či seriálové projekty prozatím neplánuje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR