Rodinný film Zachraňte Willyho z roku 1993 vypráví příběh malého chlapce Jesseho, který se dozví, jaký osud čeká jeho zvířecího přítele. Vymyslí proto plán, jak Willyho vrátit do jeho přirozeného domova v moři. Roli Jesseho si zahrál tehdy třináctiletý herec Jason James Richter, který letos oslavil jednačtyřicet. Jeho slibně nastartovaná herecká kariéra však po roce 1998 nepokračovala úplně podle jeho představ.

Jason James Richter se narodil 29. ledna 1980 v americkém Oregonu. Když měl tři roky, přestěhovali se s rodinou na Havaj, kde si jej všimla japonská castingová agentura a vybrala ho do několika televizních reklam. V roce 1989 se rodina vrátila zpět do USA a o čtyři roky později získal svou první velkou roli. Bylo to právě ve filmu Zachraňte Willyho! (1993), který byl celosvětově velkým hitem.

Herec se poté objevil také ve dvou pokračování Zachraňte Willyho 2 (1995) a Zachraňte Willyho 3 (1997). Kromě dobrodružství s kosatkou se objevil také ve filmech Nekonečný příběh 3 (1994), Laserhawk (1997) a Lososí řeka (1998).

V roce 1998 si dal od herectví na 12 let pauzu, během které se věnoval muzice a před kamerou se znovu objevil až v roce 2010 ve filmu Tekken. Poté následovala další pauza, kterou ukončil v roce 2016 ve snímku Vicious. O rok později si zahrál v Last Rampage a High and Outside a v roce 2018 ve filmech The Brawler, Inhumane, Driver a 818. Jednalo se o nízkorozpočtové televizní filmy, které propadly u kritiků i diváků. Zkoušel prorazit také jako producent a režisér, avšak neúspěšně.

V říjnu roku 2018 byl zatčen za domácí násilí. Ve vězení strávil dvě noci a byl propuštěn až po zaplacení kauce ve výši 27 000 dolarů (v přepočtu více než 550 000 Kč). Později byl obviněn z dalších dvou přestupků. Znovu se jednalo o domácí násilí a také vandalismus. V prosinci 2018 byl odsouzen na několik dní vězení a dalších 36 měsíců podmíněně, také musel zaplatit pokutu a odškodnění své přítelkyni. V lednu 2019 se musel hlásit v programu léčby domácího násilí, kam docházel 52 týdnů.

Léčbu ukončil loni v lednu a nyní, ve svých jednačtyřiceti letech, by chtěl již po několikáté restartovat hereckou kariéru. Diváci jej letos uvidí ve filmech Střípky a Last Call.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR