V české pohádce Jezerní královna si německý herec a rodák z Berlína Max Urlacher (49) zahrál prince Viktora. Ten se zamiloval do krásné Odetty v podání Jitky Schneiderové a vysvobodil ji ze zámku v hlubokém jezeře, kde vládla zlá královna, kterou si zahrála česká herečka Ivana Chýlková. Kdo by tuto strašidelnou pohádku neznal? Jak se změnil představitel prince Viktora, se podívejte v našem článku.

Max Urlacher je německý divadelní a filmový herec, který se narodil 4. září 1971 v Berlíně. Vystudoval herectví a umění v Mnichově a Londýně. Do povědomí českého diváka se dostal právě díky již zmíněnému filmu Jezerní královna. Vidět jsme jej ale mohli i ve filmu Valkýra (2008) v hlavní roli s Tomem Cruisem, nebo v menších rolích v německých a rakouských filmech Láska musí počkat, Nulová šance, Léto v Alsasku a dalších.

Ze seriálů si zahrál epizodní role například v Rosamunde Pilcher (1993), Komisař Rex (1994), Vraždy v Kitzbühelu (2001), Doktor Martin (2007) a dalších. Jako herec je i nadále aktivní, převážně působí v divadle.

Psal pro švýcarský časopis Annabelle a napsal také tři knihy – Die Königin von Lankwitz: Roman (2018), Die Putzi Diaries (2011), Rückenwind – Eine Liebesgeschichte: Roman (2010). Před kameru se naposledy postavil začátkem letošního roku při natáčení romantického dramatu Tonio & Julia – Der perfekte Mann.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA