Jitka Čvančarová je vskutku výtečná herečka, což již dokázala mnohokrát. Nejenže diváky oslňuje svými vnadami, jimž mimochodem národ vtipálků přezdívá „čvančary“, ale také značným komediálním talentem. Ten prokázala například v senzačním seriálu „Most“ nebo v dalším úspěšném počinu České televize „Doktor Martin“. ČT jej právě reprízuje, den poté, co vysílá premiérové díly nepovedené kriminálky „Hlava Medúzy“, v níž hraje Jitka Čvančarová policistku Karin a právě kvůli této postavě se národ baví na její účet.

Naštěstí je ale „Doktor Martin“ oproti „Medúze“ nejen zábavný, ale často také docela napínavý. Celkem čtrnáct dílů si například musí jeho fanoušci počkat, jak se vyvine vztah sucharského doktora Martina Elingera (Miroslav Donutil) s atraktivní vesnickou učitelkou Lídou Klasnovou (Jitka Čvančarová). Kdykoliv svitne naděje, že se ti dva dají konečně dohromady, doktor vše zkazí. Nakonec se ale vše obrátí k lepšímu.

Nepřestávej…

Scéna, při níž doktor Martin konečně vyzná Lídě lásku, patří vůbec k nejlepším, jaké kdy ČT natočila. Režisérovi Petrovi Zahrádkovi se ji podařilo patřičně vygradovat a bezezbytku využít velkého hereckého talentu obou protagonistů. Na Lídu s Martinem nastražil silvestrovské setkání v kulisách pravé beskydské zimy. Napřed to sice vypadá na další fiasko, naštěstí se však učitelka, zdrcená z rozchodu se svým přítelem, rozhodne vzít situaci do svých rukou a protivného, odtažitého doktora donutí, aby s ní šel domů na láhev vína.

Ten se zpočátku brání, že vůbec nepije a marně se vymlouvá, že po alkoholu hned usne. Jenže to Lídu vůbec nezajímá a přes jeho protesty mu stále nalévá. Po několika skleničkách se Martin změní k nepoznání. Již téměř opilý začne své přitažlivé hostitelce vyznávat lásku: „Ty jsi tak strašně krásná, bože, ale jak, tak strašně krásná, víš to vůbec?“ Překvapená Lída jej nabádá, aby pokračoval: „Jestli chceš takto mluvit, tak vůbec nepřestávej.“ Martin ji tedy poslechne: „Celý den myslím na to, až tě uvidím.“ A najednou ji políbí se slovy: „Lído, miluji tě.“ Jenže v tom okamžiku mu hlava klesne na stůl a skutečně tvrdě usne.

Skvělí herci, nádherná příroda

Další milostné peripetie mezi Lídou a Martinem raději neprozradíme, jistě se stále najde dost těch diváků, co seriál, natočený podle britské předlohy „Doc Martin“, ještě neviděli. Srdce diváků si při své premiéře získal nejen díky hereckým kreacím, v nichž kromě Miroslava Donutila, Jitky Čvančarové, Jany Štěpánkové, Václava Kopty či Norberta Lichého zazářil nový objev, Robert Mikluš, jenž hraje místního policistu, ale také díky nádherné beskydské přírodě. Ostatně dokazuje to skutečnost, že i po dalším kole repríz se těší stále nemalému zájmu diváků, kteří mu dávají přednost před současným seriálovým hitem „Slunečná.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz