Jména s původem z různých koutů světa mohou být pěkným oříškem. A pokud se jedná o jména slavných herců, je velmi pravděpodobné, že i Vy jste si nejednou na někom takovém vylámali zuby. Máme pro Vás návod na nejčastěji špatně vyslovovaná jména herců a režisérů. Vsadíme se, že alespoň polovinu jste doteď vyslovovali špatně.

Joaquin Phoenix [Vá-kýn Fý-nyks]

Čerstvý vítěz Ceny Akademie za snímek Joker, který se narodil v Portoriku, se ve filmovém průmyslu pohybuje již několik desítek let, avšak jeho jméno je často chybně vyslovováno, například jako „Joachim“.

Saoirse Ronan [Sr-ša Rou-nyn]

Rodačka z New Yorku s irskými kořeny patří k nejtalentovanějším herečkám současnosti. V pouhých 25 letech má na svém kontě již čtyři Oscarové nominace, ta nejnovější je za drama Malé ženy.

Embed from Getty Images

Domhnall Gleeson [Dou-nl Glí-sn]

Dalším Irem v našem seznamu je Domhnall Gleeson. Znám je především z filmů Ex Machina, Revenant Zmrtvýchvstání nebo série Star Wars.

Chiwetel Ejiofor [Čů-i-tel E-dži-ou-for]

Britský herec nigerijského původu, který se objevil ve filmech 12 let v řetězech nebo Doctor Strange.

Milo Ventimiglia [Maj-lou Ven-ty-mí-lia]

Otec kalifornského herce Mila Ventimiglii známého divákům ze šestého dílu Rockyho Balboy nebo seriálu This is us je původem ze Sicílie, naopak jeho matka má anglickou, francouzskou, irskou, skotskou a částečně i indickou krev.

Embed from Getty Images

Martin Scorsese [Már-tyn Skor-sej-zí]

Prarodiče legendárního režiséra, který stojí za filmy jako Vlk z Wall Street, Mafiáni, Irčan nebo Taxikář, pocházeli z Itálie. Scorsese se narodil newyorském Queensu.

Charlize Theron [Šar-líz Tron]

Oscarová vítězka za výkon ve filmu Zrůda se narodila v Jihoafrické republice. Ještě jako náctiletá odletěla do Los Angeles, aby se prosadila v herectví.

Ralph Fiennes [Rejf Fi-néz]

Bratranec z osmého kolene prince Charlese, Ralph Fiennes, se proslavil jako představitel Lorda Voldemorta v sérii Harry Potter a také v roli nacistického válečného zločince Amona Götha v Schindlerově seznamu.

Embed from Getty Images

Jake Gyllenhaal [Džejk Dži-lin-hól]

Příjmení zdědil americký herec po otci, který je britsko-švédského původu. Mezi jeho nejúspěšnější projekty patří Zkrocená hora a Zodiac.

Lupita Nyong’o [Lů-pi-ta Ný-jong-ou]

Rodačka z mexického hlavního města má kořeny v Keni. Za herecký výkon ve filmu 12 let v řetězech byla oceněna Cenou Akademie.

Chloë Sevigny [Klou-í Sev-á-ny]

Neobvyklému jménu vděčí herečka z filmu Americké psycho otci s kanadsko-francouzskými kořeny.

Matthew McConaughey [Me-ťjů Mek-kó-na-hej]

Představitel Coopa ze sci-fi snímku Interstellar patří k dalším hercům, jejichž jméno patří k těm nejsložitějším na výslovnost.

Embed from Getty Images

Mark Ruffalo [Márk Raf-lo]

Jméno filmového Hulka od studia Marvel dělá neplechu nejen Američanům, ale i obyvatelům České republiky.

Joe Pesci [Džou Pešy]

Jedna polovička z dua Mokrých banditů z filmu Sám doma, Joe Pesci, patří k oblíbeným hercům Martina Scorseseho a stejně jako on má kořeny v Itálii.

-reklama-