Talentovaný herec a čerstvý držitel Ceny Akademie Joaquin Phoenix a jeho snoubenka, herečka Rooney Mara, spolu mají syna. Novorozenec dostal jméno podle svého zesnulého strýce, staršího bratra Joaquina, který odešel do hereckého nebe předčasně v roce 1993. Syn se jmenuje River Phoenix.

Joaquin Phoenix se tak ve svých 45 letech stal otcem. Matkou dítěte je o deset let mladší herečka Rooney Mara, která byla již dvakrát nominovaná na Cenu Akademie. Čerství rodiče se rozhodli uctít památku Joaquinova tragicky zesnulého bratra a na jeho počest pojmenovat jejich syna River.

O těhotenství pár dopředu veřejnost neinformoval. Své soukromí si oba velmi střeží. Proto není divu, že herečka i na veřejnosti nosila volnější oblečení a snažila se nevzbudit pozornost medií. O narození dítěte se svět dozvěděl díky ruskému režisérovi Viktoru Kossakovském.

Ten byl během filmového festivalu v Curychu zasypán otázkami ze strany diváků. Při odpovídání na jeden dotaz týkající se Joaquina Phoenixe řekl: „Nedávno se mu narodilo dítě mimochodem. Krásný syn jménem River.“

Viktor Kossakovsky na filmovém festivalu v Curychu prezentoval svůj nejnovější dokumentární snímek Gunda (2020), který nabral zpoždění díky pandemii. Na filmu spolupracoval právě s Joaquinem, díky čemuž měl o hercově soukromí aktuální informace.

Co se týče rodičů novorozeného Rivera, poprvé se potkali při natáčení filmu Ona (2013). Veřejně spolu poté vystoupili až v roce 2017 na filmovém festivalu v Cannes. Během festivalu a zvláště pak když Joaquin obdržel ocenění za nejlepšího herce ve filmu Nikdys nebyl (2017), se pár neustále objímal a flirtoval mezi sebou.

„Mluvili spolu nonstop,“ uvedli později účastníci festivalu časopisu People. „Neustále si něco štěbetali. Šli ke svému autu a on ji držel opravdu pevně za ruku. Sedne jim to spolu. Vypadají spolu naprosto přirozeně a pohodově.“

Pár se zasnoubil v loňském roce. Poprvé se o tom začalo spekulovat v květnu, kdy se Rooney Mara objevila s diamantovým prstýnkem na levé ruce.

„Je to jediná dívka, kterou jsem na internetu hledal,“ prozradil Phoenix časopisu Vanity Fair. „Byli jsme zpočátku jen kamarádi, kamarádi přes e-mail.“

Přesto, že byli „jen kamarádi“ nemohl si Phoenix pomoct a chtěl herečku poznat blíž. „Nikdy jsem to nedělal. Nikdy jsem si nevyhledával dívku online,“ dodal Phoenix.

Společně se objevili také na letošních velký akcích, jako jsou předávání Ceny Akademie a udílení Zlatých glóbů. Z obou zmíněných akcí si Joaquin mimo jiné odnesl cenu za nejlepšího herce ve filmu Joker (2019).

V loňském roce na filmovém festivalu Toronto International Film Festival pronesl Joaquin Phoenix motivační proslov, kterým zároveň vzdal hold svému zesnulému bratru Riverovi a také poděkoval své snoubence za její podporu.

Joaquina smrt bratra opravdu poznamenala a na jeho předčasný odchod vzpomíná i téměř 30 let poté. Zavzpomínal na něj i během předávání Ceny Akademie, kde vyhrál vůbec první sošku Oscara. Není tedy žádným překvapením, že i první Joaquinův potomek ponese jméno jeho staršího bratra.

View this post on Instagram

#riverphoenix #movies #80s #90s ▫️▫️ . . “Showing a remarkable self-possession at 10, and after five commercials, [River] decided that the ad game wasn’t for him. . “I wasn’t sure of anything really then, but I guess what I was zeroing in on was that performing was more about telling the truth through a character’s eyes. I felt that the constant lying, the smiling on cue, and the product naming was going to numb me to a not-yet-developed craft.” . After dropping out of commercials, his schoolyard became film and television sets. He worked steadily until the unexpected breakthrough success of Stand By Me brought the full force of the spotlight on him. . (…) . Very early on, Phoenix also learnt about the unpredictability of the film business. Little was expected of Stand By Me, a so-called kid’s story with an unknown cast, but it was a box-office smash. His next project, Mosquito Coast, has all the ingredients of a surefire hit — the world’s biggest box-office star Harrison Ford, a thoroughbred director, Peter Weir, adapting a critically acclaimed, best-selling book. It went nowhere at the box office. Still, Phoenix calls the seven months he spent in the jungle making Mosquito Coast a turning point. . “If anything I used to take things too seriously to the point where it was detrimental to the work. I learnt that even among chaos and discomfort, you need to have the freedom of standing back and laughing and not to take it too seriously. Yet it’s a serious job.” — (1992) . . 🕊

A post shared by A River of Life ~• (@river.phoenix7) on

River Phoenix se narodil 23. srpna 1970. Byl v pořadí druhý nejstarší ze sourozenců Phoenixových. Joaquinův o čtyři roky starší bratr se rovněž věnoval herectví a ve své době byl velmi populárním hercem, kterého čekala slibná kariéra. Proslavil se filmy jako Stůj při mně (1986) nebo Mé soukromé Idaho (1991). Zemřel na předávkování před nočním klubem v Hollywoodu 31. října 1993.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz