Jeden z nejúspěšnějších herců současné doby, Joaquin Phoenix, který si posledně zahrál DC antihrdinu Jokera, kde podal vynikající výkon a dostal za něj Oscara, ztvární nejznámější historickou postavu francouzských dějin, generála a císaře Napoleona Bonaparteho ve filmu Kitbag od režiséra Riddleyho Scotta. 

Název filmu vychází ze rčení: „V brašně každého vojáka je ukrytý generál.“ Snímek je originálním a osobním pohledem na Napoleonův původ a jeho rychlou a bezohlednou cestou k pozici císaře, na kterou se dívá z vrcholu svého návykového a nestálého vztahu se svou manželkou a jedinou pravou láskou, Josephine. Ve filmu také uvidíme slavné Napoleonovy bitvy, neutuchající ambice a obdivuhodnou strategickou mysl mimořádného vojenského vůdce a válečníka vizionáře.

Zatímco tvorba většiny filmů je pro pandemii blokována, Scott jede jako v rychlíku. Tvůrce v březnu příštího roku začne v Itálii produkci filmu Gucci, dramatu MGM, ve kterém si zahraje Lady Gaga po boku zabijáckého obsazení včetně Roberta De Nira, Al Pacina, Adama Drivera a Jareda Leta.

Podle plánu má poté následovat právě zmíněný Kitbag. Dnes se taky začíná natáčet film Poslední duel podle scénáře Nicole Holofcenerové od studia 20th Century, poté, co se v Evropě po pauze obnovilo natáčení, když pandemie koronaviru vše uzavřela. I v tomto případě jde o historický film z období francouzské historie, kde si zahrají takové hvězdy jako Ben Affleck, Matt Damon, Adam Driver a Jodie Comer.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Podělte se o svůj názor: