Od premiéry první epizody populárního historického seriálu Doktorka Quinnová uběhne 1. ledna již 28 let, na našich obrazovkách je však reprízován dodnes. Tehdy jednatřicetiletý Joe Lando získal v seriálu hlavní roli po boku krásné a o 11 let starší herečky Jane Seymour. Herec právě slaví devětapadesáté narozeniny, jak se představitel charismatického Byrona Sullyho změnil?

Americký herec, vlastním jménem Joseph John Lando, se narodil 9. prosince 1961 v Chicagu a po svých rodičích se může pyšnit italskými, ruskými a polskými kořeny. Hercem se chtěl stát od malička, ale vážněji se začal o tuto profesi zajímat až na střední škole. A jelikož to bral opravdu vážně, rozhodl se v roce 1980 přestěhovat do Los Angeles, kde chtěl herectví studovat.

Zpočátku se živil jako kuchař, aby si mohl zaplatit hodiny herectví. Jeho první herecká příležitost přišla v roce 1986 a to v seriálu Star Trek. Poté se objevil ve filmech Miluji tě k smrti (1990) a Shadows of Desire (1994). V roce 1994 uspěl v konkurzu do seriálu Doktorka Quinnová, který mu v devadesátých letech přinesl slávu, ale také neopětovanou lásku. Mladý herec se totiž netajil svými sympatiemi k o pár let starší Jane Seymour, ta však dala přednost jinému.

Po roce 2000 se objevil v nepříliš úspěšných filmech a jeho kariéra šla strmě dolů. Herectvím se však živí dodnes. Jeho poslední seriálovou štací byl horor Tajemství kruhu z roku 2012, co se filmů týče, tak si v poslední době zahrál ve snímcích Casa Vita (2016), Sniper: Ultimate Kill (2017), After Ours (2019) a A Very Charming Christmas Town (2020) a v příštím roce se objeví v hlavní roli dobrodružného dramatu Paloma’s Flight.

Od roku 1997 je jeho manželkou Kirsten Barlow, se kterou má čtyři děti, syny Jacka Nevilla (1998), Christiana Antonia (2001) a Williama Josepha (2007) a dceru Kate Elizabeth (2003).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA