Mnozí diváci se domnívali, že velice úspěšná filmová série Piráti z Karibiku, která započala už v roce 2003 filmem „Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly“, skončí pátým dílem v roce 2017. Konglomerát Disney ale oznámil, že plánuje kompletní obnovení pirátské série, kterého se však nezúčastní hvězda Johnny Depp.

Období, kdy se pětapadesátiletý herec Johnny Depp jako Jack Sparrow plavil po moři, je u konce. Výkonný producent Sean Bailey ze společnosti Disney oznámil, že Depp nadále nebude součástí snímků o karibských pirátech. Bailey v rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter hovořil o restartu a došlo i na otázku ohledně Johnnyho a jeho roli v obnovené sérii. „Chceme do filmů přivést novou dávku energie a vitality,“ sdělil Bailey v rozhovoru.

hollywoodreporter.com

Depp ztvárnil kapitána Sparrowa v pěti filmech, které v průběhu 14 let vydělaly 4.5 miliardy amerických dolarů, což je v přepočtu přes 100 miliard korun českých. Tyto částky filmy vynesly na dvanáctou příčku nejvýdělečnějších filmových sérií, a tak se nemůžeme divit, že Disney chce sérii obnovit. Tvůrci si ale zřejmě uvědomují, že potřebují přijít s něčím novým, protože pro stále více fanoušků byly nové filmy zklamáním. To byl jeden z důvodů, proč bylo k rebootu povoláno duo scénáristů obu dílů Deadpoola – Paul Wernick a Rhett Reese. Bližší informace zatím nejsou známy.

-reklama-