Americký herec Johnny Depp slaví 58. narozeniny. Tento bouřlivák, který prorazil v podivných filmech, v poslední době vstoupil do povědomí lidí zejména kvůli svému soudnímu konfliktu s Amber Heard.

Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v USA ve státě Kentucky jako jedno ze čtyř dětí, zde však dlouho nepobyl, protože jeho rodina se často stěhovala. To v kombinaci s konflikty výbušných povah jeho rodičů nejspíše zapříčinilo Johnnyho problémovou povahu. Johnny totiž dle svých slov marnil čas drogami a alkoholem a někdy byl skoro zázrak, že se ráno vůbec ještě probudil.

Vzestup jeho kariéry přišel v 90. letech, kdy se objevil například ve filmech Střihoruký Edward, Mrtvý muž, Strach a hnus v Las Vegas, Ospalá díra nebo Devátá brána, kde většinou ztvárnil hlavní roli – od této doby mu zůstala aura „herce v podivných filmech“.

Na začátku nového tisíciletí ho nejvíce proslavily filmy o Pirátech z Karibiku, zahrál si i ve filmech Karlík a továrna na čokoládu, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Imaginárium Dr. Parnasse a Alenka v říši divů.

V poslední době se objevil například jako kouzelník ve filmu Fantastická zvířata na motivy knihy J. K. Rowling. Kvůli soudu s jeho bývalou partnerkou Amber Heard, který se týkal domácího násilí, však studio Warner Bros. Deppa z role kouzelníka Grindewalda stáhlo.

V době, kdy se Depp soudil s Amber Heard, se na večírku seznámil s o třicet let mladší ruskou go-go tanečnicí Polinou Glenovou, kde prý herec dívku oslovil. Po několika měsících se však rozešli.

O Johnnym je známé, že je vegan, má strach z klaunů a nerad sleduje vlastní filmy. Jednou byl zatčen kvůli tomu, že napadl fotografa – ten ho prý sledoval na rande s Vanessou Paradis, takže se Johnnymu ani nemůžeme divit. Za jeho exotický vzhled může pravděpodobně fakt, že jeho původ sahá k navajským indiánům. Má vlastní ostrov v Karibiku a tvrdí, že krmí žraloky párky v rohlíku. Na těle má třináct tetování, přičemž každé vzniklo na základě nějaké zásadní životní události – stejné je to i s osmi jizvami na jeho levé ruce, které slouží jako záznam životního milníku také.

Zdroj informací: csfd.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.
Podělte se o svůj názor: