Psychologický thriller s názvem Joker právě válcuje v našich kinech a lomí rekordy celého DC filmového univerza. Po předpokládaném úspěchu tohoto komorního leč velkolepého snímku se samozřejmě nemůžeme ptát jinak, než na to, zda máme očekávat nějaké pokračování.

O filmu Joker, jenž (překvapivě) pojednává o jedné z největších záporných postav Batmana a o jeho zrodu a počátku šílenství, se mluvilo už od té doby, co byl film oznámen. A převažovaly reakce především nejisté a skeptické, neboť předchozí představitel JokeraHeath Ledger ve filmu The Dark Knight od režiséra Christophera Nolana naprosto odzbrojil všechny fanoušky, získal za to Oscara a k tomuto velkolepému aranžmá se ještě dovolili zabít se, čímž naprosto ukotvil a vytvořil kult „už nikdy nebude lepší Joker“ (s čímž víceméně souhlasím) a na což pak doplatil i jeho další představitel, Jared Leto, jenž Jokera ztvárnil ve filmu Suicide Squad režiséra Davida Ayera – kde to však nebyla tak ani jeho chyba jako chyba scénáře.

Tyto nejisté obavy však byly postupně odbourávány promo fotkami, prvním trailerem, druhým trailerem a doslova smazány z povrchu zemského, když tento snímek získal hlavní cenu Zlatého lva na festivalu v Benátkách. V tuto chvíli už jenom málokdo pochyboval, že by se snímek neměl povést či snad dokonce, že by degradoval postavu Jokera jako takového. A skutečně.

Embed from Getty Images

Film v kinech doslova vybuchl, podívat se na něj chodí i lidé, kteří nemají s DC Universe filmy nějaké šílené zkušenosti – nejspíš proto, že se film ani takto neprezentuje a snaží se hrát především na vlnu sebe destrukce vlivem společnosti, na což my, depresivní stádečko plné sebevražedných myšlenek, tak rádi slyšíme. Máme se teda těšit na dvojku?

Představitel Arthura Flecka, tedy hlavní postavy, Joaquin Phoenix, byl na tuto otázku rovněž dotazován. Sám řekl, že pro něj byla role Jokera přelomová, že na ni nemůže přestat myslet, ale není si zcela jist, zda chce dál rozvíjet tento charakter.  Každopádně dodává, že možností jak tento charakter dál rozvíjet, je mnoho. Celý rozhovor s ním si můžete přehrát zde:

Upřímně, studio v čele s režisérem Toddem Phillipsem, jehož teď polovina populace vychvaluje do nebes, by muselo být úplně praštěné, aby ze zisku a slávy, jenž si tento komorní snímek vybudoval, nezačal trochu těžit a rozvíjet ho. A přesně v to taky přece doufáme! Tak snad!

Zdroj: https://screenrant.com

-reklama-
Podělte se o svůj názor: