Už je to jeden měsíc, co světlo kinosálů spatřil snímek Joker – psychologické drama o zkrachovaném stand-up komikovi, kterému se smůla lepila na paty a který to v životě rozhodně neměl jednoduché. Projekt Todda Philipse dokázal diváky oslovit natolik, že se i oni sami nestačí divit. Po necelých 5 týdnech má na kontě totiž přes 900 milionů dolarů.

Není zvykem, aby se komiksové filmy studia Warner Bros. vyšplhaly s výdělkem vysoko – tedy tomu tak nebývalo vždy až do minulého roku, kdy se do kin z mořských vln vyřítil Aquaman a utržil 1,1 miliardy dolarů. Tvůrci si zřejmě řekli, že by nebylo na škodu trochu upustit od násilí a temnoty, přičemž přebytečnou energii raději investovat do humorné a světlé stránky. Ta si vedla parádně, a proto již teď studio chystá do budoucna projekty kapku odlehčenější. S nalíčeným klaunem a nepořádkem v hlavě se však vrátili k původním kořenům zla a opět vytvořili něco temného, co tentokráte uspělo na plné čáře.

Kromě toho, že Joker vydělal téměř 1 miliardu dolarů celosvětově má film na kontě ještě 2 další obrovské úspěchy. Tím prvním je soška Zlatého lva, kterou si odnesl za nejlepší snímek z Benátek na konci srpna. A zadruhé se může pyšnit titulem nejvýdělečnějšího Rkového počinu, přičemž porazil i Deadpoola či kupříkladu film Temný rytíř povstal z roku 2012. Paradoxem je, že zde se postava Arthura Flecka objevila jako jedna ze záporáků pro tehdejšího Bruce Wayna – herce Christiana Balea.

-reklama-