Pozor, potenciální spoilery.

V šesté sérii Game of Thrones (Hra o trůny) bylo definitivně potvrzeno to, co většina fanoušků již více či méně tušila: kdo je otcem Jona Snow (a kdo jím není). Flashbacková scéna z Tower of Joy nám byť šeptem, ale přesto celkem jasně prozradila, že Jonovým otcem je Rhaegar Targaryen, korunní princ dračí dynastie. Co o tomto muži víme? Nad tím se zamýšlel moviepilot.com a přišel na deset zajímavých bodů.

1. JEHO NAROZENÍ PROVÁZELO ŠPATNÉ ZNAMENÍ

Princ Rhaegar byl nejstarším synem krále Aeryse II., přezdívaného později Šílený král, a Aerysovy sestry Rhaelly. Narodil se v den tzv. Tragédie v Létohradu (259AC), kdy při velkém požáru lehlo popelem targaryenské letní sídlo a zemřel Rhaegarův pradědeček, Král Aegon V.

Pozn. Rhaenys: I díky těmto událostem Rhaegar později věřil, že právě on je „Princem, který byl příslíben – hrdinou, jenž se zrodí uprostřed kouře a soli (kouř při požáru Létohradu a sůl v slzách za zemřelé, kteří při požáru zemřeli), aby zachránil svět.

Tragédie v Létohradu a Rhaegarovo narození v „kouři a soli“.

2. MĚL NOUZI O SOUROZENCE

Řada Rhaegarových sourozenců, jako Daeron, Aegon a Jaehaerys, a také mrtvě narozená Shaena, se nedožila více než roku. Jediní, kdo přežili, byli Viserys a Daenerys Stormborn. Viserys, který po svém útěku ze Západozemí sám sebe nazýval Králem Viserysem III. Targaryenem, byl později zabit Khalem Drogem.

Rhaegarovi sourozenci Viserys a Daenerys.

3. ZDĚDIL TARGARYENSKOU KRÁSU

Díky targaryenským genům se mohl Rhaegar pyšnit vysokou atletickou postavou, dlouhými stříbřitými vlasy, tmavě fialovýma očima a velice pohlednou tváří, což ho činilo objektem zájmu žen.

Pozn. Rhaenys: Podle jiných zdrojů byly jeho oči spíše indigově modré, než fialové.

Kdo v budoucnu ztvární Rhaegara v seriálu?. Jedním z často jmenovaných adeptů na roli je v poslední době zpěvák Devin Oliver.
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

1
2
3
Příslušnice řádu rytířů Jedi s vulkánskými kořeny.