Populární americký herec Jude Law byl obsazen do jedné klíčové role v Marvel Cinematic Universe. Kterou komiksovou postavu si herec zahraje a v jakém konkrétním filmu se objeví? 

Jude Law je ve světě známý především díky roli Johna Watsona, věrného pomocníka slavného Sherlocka Holmese, kterého ve filmové sérii ztvárňuje Robert Downey jr. Law se však objevil také například ve filmech Král Artuš, Nepřítel před branami, Letec, Anna Karenina nebo Grandhotel Budapešť. A mezi jeho filmy příští rok přibude i sequel Fantastický zvířat ze světa Harryho Pottera, kde ztvární legendárního Albuse Brumbála.

A v jakém marveláckém filmu se Jude Law objeví? V roce 2019 do kin vstoupí Captain Marvel. Stejnojmennou hlavní hrdinku uvidíme v podání Brie Larson. A právě jejího mentora dostal Law na starost. Mar-Vell, který je na Zemi známý jako Walter Lawson, byl v komiksech vůbec prvním nositelem superhrdinského jména Captain Marvel. Je jedním z mimozemské rasy Kree. Nyní není jasné, zda se i ve filmu Mar-Vell zapojí do boje, nebo bude jen dohlížet na hlavní hrdinku, podobně jako to dělal Hank Pym ve filmovém Ant-Manovi. Jisté ale je, že Mar-Vellova role bude pro děj velmi klíčová.

Zdroj: joblo.com

Co je na tom všem ale úplně nejzajímavější je to, že s účastí Jude Lawa máme v Marvel Cinematic Universe již kompletní obsazení, co se série Sherlocka Holmese týče. Robert Downey jr. (filmový Sherlock) hraje Tonyho Starka a.k.a Iron Mana. Benedicta Cumberbatche (seriálový Sherlock) vídáme jako Doctora Strange. Martin Freeman (seriálový Watson) ztvárňuje Everetta Rosse. No a nakonec Jude Law (filmový Watson) jako Mar-Vell.

A když už jsme u těch novinek o filmu Captain Marvel, tak stojí za zmínku, že do filmu byl potvrzen i australský herec Ben Mendelsohn. Jeho role je prozatím tajná, ale mělo by jít o zápornou roli, pravděpodobně zástupce mimozemské rasy Skrulls. Herecké obsazení filmu tak vypadá opravdu našlapaně. Jména Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law a Ben Mendelsohn slibují, že půjde o skvělou podívanou.

Jste s obsazením Jude Lawa do Marvel Cinematic Universe spokojeni? A těšíte se na film Captain Marvel? Napište nám vaše názory a postřehy dolů do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz