Od úterý se v anketě sešlo 183 hlasů, které rozhodly o tom, kdo bude figurovat mému příštímu článku. Článek je zde a s 32% hlasu vyhrála Ma Petite. A kdo to vlastně je?

Jyoti Kisange Amge je podle Guinessovy knihy rekordů nejmenší žena světa. Narodila se 16. prosince 1993 v městě Nagpur v Indii. Dnes je jí tedy 21 let. Do Guinessovy knihy rekordů byla zapsána na své 18. narozeniny v roce 2011. Měří 2 stopy a 0,6 palce (asi 62,8 cm) a váží 11 liber (asi 5 kilogramů). Její výška je takhle omezena v důsledku nemoci zvané achondroplazi­e. Jedná se o nedostatečný vývoj chrupavky, což je dědičné onemocnění. V dospělosti lidé, postihnutí touhle nemocí, normálně dosahují vzrůstu průměrně 125 centimetrů.

6ec4156893900482_ryan.xxxlarge_2x

„Lidé jako já, jsou sice vzrůstem hodně malí, ale také mohou jednat,“ říká Jyoti v jednom z rozhovorů k propagaci American horror story. „Regulérní lidé by neměli podceňovat malé lidi. Můžeme dělat stejné věci, jako ostatní,“ pokračuje.

Jyoti Amge si v seriálu American horror story zahrála roli maličké asistentky Elsy Mars (Jessica Lange). Jak se ukázalo ze 4. série seriálu i z fotek a videí z natáčení, Jyoti si všichni doslova zamilovali. „Nenechám každého, aby mě zvedl ze země. Nosit mě může jen ten, komu to dovolím,“ objasňuje Jyoti s úsměvem. „Nelíbí se mi, když se mnou někdo zachází jako s malým dítětem. Když mě někdo normálně drží a nemazlí se se mnou, cítím se mnohem pohodlněji.“

small-wonder-main

„Co mě ale opravdu naštve, je, když se někdo dotýká mých vlasů nebo je hladí a nebo na mě pořád sahá bez dovolení. Tehdy se zlobím,“ vysvětluje. „Nemusím nic moc dělat se svým obličejem, ale miluji všechno, co má nějakou souvislost s make-upem,“ říká hrdě. „Přijde mi legrační, když někdo hraje divně svou postavu. Když se při natáčení takové scény začnu smát, nejsem schopná to zastavit,“ směje se.
Když se jí reportér zeptal, co ona a svatba, řekla, že neví. Nikdy o tom nepřemýšlela a dokonce, kdyby jí to navrhl nějaký slavný herec, stejně by řekla ne.

„Když se lidé dívají na Freak show, chci jim jen říct, že tihle lidé nejsou zrůdy. Jsou to normální lidé na své vlastní cestě. A i přes to, že tahle show má být děsivá, je to vlastně celkem sranda a já jsem strašně ráda, že se toho všeho můžu zúčastnit. Můj největší sen bylo jet do Hollywoodu a stát se herečkou,“ usmívá se. „To, co bylo mým snem, je splněno,“ ukončuje rozhovor.

Co říkáte na Jyoti Amge? Zahrála svou roli dobře? Já si ji oblíbila hned na začátku! :)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz