Od premiéry komediálního muzikálu Discopříběh, který v roce 1987 natočil režisér Jaroslav Soukup, uplynulo již více než 30 let. V hlavních rolích se do paměti diváků zapsali Rudolf Hrušínský nejml. a Ladislav Potměšil, jako kadeřnice Jitka se zde objevila také Jaroslava Stránská, která právě slaví dvaapadesáté narozeniny.

Herečka se narodila 6. června 1969 a vystudovala Pražskou hereckou konzervatoř (hudebně-dramatický obor). Ke své roli v Discopříběhu (1987) se dostala tak, že jí přišla pozvánka na konkurz. Na ten se ale nedostavila, což režisér Soukup nenechal jen tak, zatelefonoval jí a obsazení kadeřnice Jitky bylo na světě. Její postava přešla i do pokračování Discopříběhu 2 (1991), který ale již neměl takový ohlas, jako díl první. Získala angažmá i v několika divadlech.

Bohužel herečku postihl osud, který nelze nikomu přát. Zemřela jí v pouhém půl roce její malá dcera. Stránské tehdy bylo dvacet let a ztráta holčičky ji poznamenala na celý život. Děti pak již po tomto krutém zásahu osudu neměla, ale s druhým manželem vychovala jeho dceru.

Na procházce

Posted by Jaroslava Stránská on Thursday, April 29, 2021

Po Discopříběhu 2 se objevila již jen ve filmech Dva Janové a ovečka (1992), Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak (1999) a Jak ukrást Dagmaru (2001), což byl její poslední filmový počin. Poté se z televizních obrazovek ztratila.

Od roku 2015 ji však diváci mohli opět vídat před kamerou v roli policistky v seriálu Policie Modrava (2015-2019). Pravidelně se objevuje také v pořadu Rady ptáka Loskutáka. Herečce to i po padesátce velmi sluší a věříme, že se brzy objeví opět i ve filmu.

Posted by Rady ptáka Loskutáka on Monday, April 5, 2021

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR