Letos tomu bude již 36 let od premiéry Vorlíčkova šestidílného rodinného seriálu Létající Čestmír (1983). Za tak dlouhou dobu tehdejší hrdinové prošli opravdu znatelným vývojem. Dnes však nebudeme mluvit o celém hereckém obsazení seriálu, nýbrž o jednom konkrétním herci a to o Lukáši Bechovi. Co se s ním stalo? Proč pověsil herectví na hřebík? Jak vypadá po 36 letech?

Lukáš Bech se narodil dne 27. listopadu roku 1972 v Praze. Do herecké branže vstupuje velmi brzy, a to v pouhých pěti letech. Jeho první větší rolí byla role Pepíka v československé komedii Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979). Jakmile se dostal Lukáš do povědomí, přicházela jedna herecká příležitost za druhou. Ještě v témže roce se objevuje v rodinném snímku Brontosaurus (1979), kde ztvárnil postavu jménem Žíža.

Následovala 80. léta, která byla pro Becha velmi úspěšná. Zpočátku se objevil hned v několika televizních filmech, kde si častokrát střihl jen vedlejší roli. Mnohokrát se však také objevoval v hlavních dětských rolích, jako např. Pepík v televizní komedii Povídka malostranská (1981) nebo jako Honzík v pohádce Kaňka do pohádky (1981), kde se poprvé objevil po boku Žanety Fuchsové.

www.pohadkar.cz

Zlomový byl rok 1983, ve kterém nejenže přišel úspěšný seriál Létající Čestmír (1983), ale také se již potřetí objevil po boku Žanety Fuchsové, tentokrát ve filmech o Lucii, kde Žaneta ztvárnila hlavní roli. O rok později přichází role Vilíka v pohádce o čaroději druhé kategorie Rumburakovi – Rumburak (1984).

Koncem 80. let však Bechova kariéra pomalu upadá. Objeví se v několika televizních filmech a pak na pár let odchází do ústraní. Důvodem jeho odchodu z herectví a pohřbení relativně pěkně rozjeté kariéry byly dle dostupných informací Bechovy problémy se školou a zdravím. Na střední škole mu nebylo umožněno uvolnění na natáčení, a navíc dlouhodobě trpěl potížemi s hlasivkami.

Po menší pauze se poté objevuje ve snímku Šeptej (1996), kde si však střihne jen malou roli. Mihne se v několika zahraničních snímcích natáčených u nás, např. Kletba bratří Grimmů (2005) nebo Návštěvníci 3: Revoluce (2016). Naposled jsme jej mohli vidět ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018), kde si však opět střihl jen malou roli.

www.idnes.cz, www.pohadkar.cz

Přesto, že Lukáš Bech svou hereckou kariéru pověsil na hřebík, stále se nějakým způsobem pohybuje kolem filmu. A teď nemyslíme jen jeho filmové a seriálové kousky poslední doby. Bech byl totiž jednu dobu dokonce ředitelem zahraniční společnosti na distribuci filmů. Občas se také objeví v televizních spotech a reklamách.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.