Oblíbený český herec Jan Hartl nedávno oslavil své 69. narozeniny. Plachost, romanticky zasněný pohled, charizma a nesmělé vystupování. To je pouze pár rysů, díky kterým si získával srdce žen a dívek všech generací. I když se zdá, že u nich měl skvěle nakročeno, štěstí v lásce neměl.  Jeho životní příběh nebyl lehký a nějaký čas se i herec výrazně stranil veřejnosti. 

Jan Hartl.❤️Narození.12.záři.1952.Praha.❤️

Posted by Mirek Kubik on Tuesday, October 9, 2018

Jan Hartl se narodil 12. září 1952 v Praze. K herectví jej vedli rodiče již od dětství, protože už jako malý docházel na dramatický kroužek Lidové školy umění. Poté, co v roce 1975 úspěšně ukončil svá studia herectví na DAMU, třináct let působil v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Během této doby si při představeních vyhranil jako herec i svůj osobitý projev v rolích dramatických i komediálních. Následovala další angažmá v divadlech a v roce 1997 začal hrát v činohře Národního divadla.

Co se týká filmového světa, tam debutoval v roce 1974 malou rolí nového pracovníka autoservisu v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! Ještě v témže roce ale získal významnější roli, která jej představila divákům, a to v komedii Holky z porcelánu, kde si zahrál instalatéra Tomáška. Nějakou dobu jej pak obsazovali do rolí podivínských intelektuálů a roztomilých nešiků. Jeho poslední filmová role byla v roce 2018 v dramatickém snímku Zlatý podraz a seriálová dokonce již v roce 2014 v jedné epizodě krimi Clona. A jistě si i pamatujete jeho klidný hlas vypravěče loutkové pohádky na motivy Jana Karafiáta Broučci.

Pokud byste chtěli vidět jeho herecké umění i nyní, stále se věnuje divadlu. Aktuálně je k vidění v činohře Národního divadla v Audience u královny, kde má hlavní roli skvělá herečka Iva Janžurová.

Jak jsme již psali na začátku, se ženami mu přáno nebylo. Jeho první láskou byla ještě během studií herecká kolegyně Milena Steinmasslová (66), která jej ale opustila a dala se dohromady s kameramanem Romanem Pavlíčkem. Mladý Hartl se poté dal dohromady s Veronikou Žilkovou (59), která mu nějakou dobu právě proto, že je herec, odolávala. Nakonec spolu strávili čtyři společné roky. Co se mezi nimi nakonec odehrálo, ale ani jeden nevysvětlil. Údajně jej opustila kvůli jinému muži před plánovanou svatbou a Hartl jí to prý nikdy neodpustil. Když se spolu v roce 2000 setkali před kamerou, prý na ni ani nepromluvil a vyhýbal se jí, jak jen to šlo.

Po předešlých zkušenostech na ženy na nějakou dobu zanevřel. Nevzal si ani svoji životní partnerku Olgu Škopkovou, lékařku v oboru psychiatrie, která mu porodila dvě děti – Prokopa a Kláru. Další rána ve vztahu ale přišla záhy, když jeho milovaná Olga onemocněla rakovinou. Obětavě a s láskou se o ni staral do poslední chvíle a i přes zhoršující se stav doufal, že zákeřnou nemoc spolu porazí. Bohužel se tak nestalo a jeho láska, když jí bylo pouhých čtyřicet let, v roce 2007 zemřela. Od té doby vychovával obě jejich děti sám. Už tak introvertní muž se uzavřel ještě více do sebe. Své soukromí si velmi střeží a rozhovory dává pouze výjimečně. Poslední dal před téměř deseti lety.

Posted by Luborův filmový koutek on Saturday, September 12, 2020

Zdroje informací: csfd.cz, denik.cz, fdb.cz a zeny.iprima.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA