Adam Novák se do paměti diváků zapsal hlavně jako malý Petr Bajza v seriálu Bylo nás pět z roku 1994 a ačkoliv se herectví s menšími přestávkami věnuje celý život, dnes jej řadíme spíše mezi dětské herce. Čím se dnes živí a proč odmítá další televizní nabídky?

Adam Novák se narodil 17. června 1980 v Praze. Vystudoval uměleckou průmyslovou školu scénografickou. Má tři sourozence – Filipa, Štěpána a Sandru. Sandra Nováková je dnes známá například ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód a Sestřičky Modrý kód. Sourozenci společně vytvořili jedny z hlavních postav v seriálu Bylo nás pět (1994), oba si spolu zahráli ale již o rok dříve v německém seriálu Správná šestka.

Před kamerou Adam začínal v roce 1990, kdy se objevil v pohádkách Freonový duch a Motýlí čas. Po roli Petra Bajzy v Bylo nás pět (1994) účinkoval ve filmu Co Hedvika neřekla (1995) a poté v seriálech Zdivočelá země (1997) a Na lavici obžalovaných justice (1998).

Po roce 2000 již hrál spíše sporadicky, diváci jej mohli vidět například ve filmech Modrý Mauritius (2004) nebo Taková normální rodinka (2008). Také si zahrál v seriálech Cesty domů (2011-2012) a Aféry (2011). V lednu 2011 se objevil jako host v oblíbené Show Jana Krause.

Adam Novák pověsil před deseti lety herectví na hřebík, nadále však u filmů a seriálů působí jako výtvarník. Živí jej malování, tvorba soch, návrh dekorací a scénografie. Jako výtvarník působil u bondovky Casino Royale, nové řady Zdivočelé země, ve které kdysi sám hrál, nebo u filmu Jan Hus.

Adam Novák

Posted by Lenka Hatasova Photography on Wednesday, March 21, 2018

Úspěšně své obrazy také prodává a vystavuje. Pokud má na malbu obrazu jen pár dní, používá akryl, jinak maluje olejem. Prozradil, že je velkým fanouškem fantasy seriálu Hra o trůny. Také uvedl, že stále dostává nabídky na role v nekonečných televizních seriálech, které ale odmítá, protože preferuje povolání výtvarníka a svobodu, která je s tím spojená.

Se svojí rodinou se před několika lety přestěhoval z Prahy do Huntířova. S manželkou Petrou chtěli, aby děti poznaly vesnický život. V podkroví domu má také svůj ateliér, kde se rád zavírá a tvoří. Kreslí figurální motivy a kavárenskou poetiku. Jeho manželka podniká v oboru přírodní kosmetiky.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR