Helena Vitovská je bývalá dětská hvězda, kterou si jistě pamatujete například z filmů Nefňukej veverko nebo Kačenka a strašidla. Od natáčení těchto snímků uplynulo již desítky let a herečka se na našich obrazovkách objevuje již pouze při opakování hlavně výše zmíněných filmů. S hereckou kariérou se totiž rozloučila. Co tedy dnes dělá?

Helena Vitovská se narodila roku 1982. Poprvé jsme ji mohli vidět v malé roli ve filmu Zírej, holube! (1987), kde si zahrála jako pětiletá. O rok později již získala hlavní roli Kačenky ve filmech Nefňukej, veverko! a Veverka a kouzelná mušle (1988), kde jí rodiče hráli Veronika Freimanová a Jiří Schmitzer. Menší roli měla ve stejném roce ve snímku Jen ty a já. Po pár letech přišla další role Kačenky, tentokrát v pohádkové komedii Kačenka a strašidla a Kačenka a zase ta strašidla (1992), kde se objevila po boku „strašidel“ Jiřiny Bohdalové, Evy Vejmělkové a Svatopluka Beneše. Kačenčina otce si zahrál opět Jiří Smitzer. Se stejnojmenným názvem Kačenka a strašidla je z roku 1999 také osmidílný seriál.

Herecké kariéře se Helena Vitovská již nadále nevěnovala a vystudovala dvojjazyčné gymnázium (česko-španělské) a poté šla studovat na Policejní akademii České republiky v Praze. Zde získala titul Mgr. a následně na České zemědělské univerzitě v Praze získala titul Ing. Podle dostupných informací pracuje jako manažerka v realitní společnosti a je svobodná. Její zálibou jsou kartouzské a britské kočky, se kterými jezdí i na chovatelské výstavy a je členkou Specializované organizace chovatelů koček.

FOTO: autogramy-erby.blog.cz
-reklama-