Všechnopárty Karla Šípa je dlouhodobě nejsledovanější talkshow v českých televizních stanicích. V současné době nemohou být natáčeny nové díly, a tak Česká televize reprízuje ty starší, stále se těšící velkému zájmu diváků. Karel Šíp se však mohl do prázdného divadla Semafor, odkud je Všechnopárty vysílána, opět podívat díky rozhovoru, který s ním pro speciál Interview ČT 24 natočila moderátorka Světlana Witowská.

Hned v úvodu se ho zeptala, zda je mu lépe v roli hosta nebo toho, kdo se ptá. „Je mi lépe v roli tazatele, jednak protože to dělám dlouho, jednak mám dojem, že jsem už všechno do veřejného prostoru řekl,“ odpověděl jí a dodal zároveň, že je zvědavý, jaké otázky mu položí. Witowská ho docela zaskočila, když se zajímala, zda je stále četařem v záloze. „Mám pocit, že jsem již vyškrtnutý z evidence a že se mnou armáda už nepočítá,“ vtipkoval.

Tajemství rodu

V návaznosti na jeho účinkování v pořadu Tajemství rodu se poté zajímala, jaké největší tajemství se skrývalo v jeho rodině. Přiznal se, že se tohoto projektu zúčastnil, protože ho samotného zajímalo, kdo byl například jeho dědečkem. Tatínkova matka totiž jeho jméno neprozradila. Nakonec se prý na „stará kolena“ dočkal velkého překvapení, když zjistil, že má v Americe tři strejdy. Mimochodem, ve své životopisné knížce „Karneval paměťových buněk“ na svého otce vzpomíná jako na divadelníka a karbaníka, který moc nebýval doma. Prozradil, že on sám karty také hraje rád, ne však tak často jako jeho tatínek. Ze svého dětství si postupně vybavuje nezapomenutelné zážitky, třeba když v šesti letech dostal modré kolo. Leccos mu prý také připomenou spolužáci, pravidelně totiž chodí na srazy a to dokonce ze dvou škol, které absolvoval.

Utajený vtip

Když došla řeč na otázku, kdo ho dokáže nejvíc pobavit, pochválil se, že si v této smutné době docela dobře vystačí sám. Jinak mu spolehlivě zlepší náladu Cimrmani nebo první „Hovory H“ s Miroslavem Horníčkem. Rád si také pouští některé oblíbené televizní seriály, například „Okresní přebor“, „Čtvrtou hvězdu“ nebo „Dabing Street“. Vzpomněl také na to, jak ho Zdeněk Svěrák při návštěvě nemocnice tak moc rozesmál skvělým vtipem, že mu po operaci žlučníku praskly dva stehy. I když Svěráka naléhavě prosil, aby žádné vtipy nevyprávěl, tento skvělý vypravěč se dušoval, že vtip, který řekne, mu neublíží. Jenže, stalo se. „To je vtip, který vám říct nemůžu,“ reagoval na prosbu Světlany Witowské, zda by ho mohl odvyprávět divákům.

Silvestrovský zlom

Karel Šíp rovněž zavzpomínal na okamžiky, které nejvíce změnily jeho život. Kromě toho, že se mu podařilo objevit tak výjimečný talent, jakým byl zpěvák Jiří Schelinger, považuje za zásadní zlom ve své kariéře vystoupení s Jaroslavem Uhlířem v legendárním silvestrovském pořadu, uváděném Vladimírem Menšíkem.

„Myslím si že tento vstup do tak zvané velké zábavy pomohl k tomu, že se hodně lidí dozvědělo, že existuje nějaká dvojice Šíp a Uhlíř.“ Nicméně, v České televizi působil už od začátku šedesátých let, nejprve v roli asistenta. Nakonec se dočkal vlastní talkshow, s níž slaví úspěchy již patnáct let. Pochlubil se, že si už díky tomuto pořadu splnil téměř všechna přání. Paradoxně se mu nepodařilo nalákat Zdeňka Svěráka nebo jeden ze svých idolů, herce Vladimíra Pucholta. V případě svého patrně nejvíce hvězdného hosta, Karla Gotta, prozradil, že se před každým natáčením museli společně několik hodin připravovat. Nejvíce zabrat mu však dal herec a režisér Miroslav Krobot: „On mně na otázky neodpovídal,“ postěžoval si v Interview ČT 24.

Dnes ve 20:05 na ČT24

Posted by Karel Šíp on Sunday, December 13, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz