Nejpopulárnější český moderátor Karel Šíp začal po dlouhé a nedobrovolné „covidové“ pauze natáčet další díly „Všechnopárty“. Vrátil se v plné síle a jeho populární talk show, vysílaná Českou televizí již šestnáctým rokem, se opět probojovala mezi nejsledovanější pořady. Platí to nejen o páteční premiéře, ale dokonce i o sobotní repríze, která připomněla pětasedmdesáté narozeniny herečky Daniely Kolářové.

Karel Šíp dává všemožně najevo, jak je rád, že „Všechnopárty“ opět pokračuje. V pátek si pochvaloval, že se s divadelním publikem i televizními diváky schází po „covidové“ pauze již po třetí, a proto ho zalila třetí vlna radosti. A rozhodně nebyl sám. Dobrou náladu šířil nejen on, ale i jeho hosté.

Každý host je pro Karla Šípa inspirací. S lehkostí a profesionálním nadhledem hovoří s umělci, sportovci a dalšími osobnostmi kulturního a společenského života. Posledními hosty byli spisovatel Dominik Landsman, herečka Magdaléna Borová a zpěvák Pavel Sedláček. FOTO: Petr Čepela / Distribuce Česká televize

Nové tváře

Nejprve zvědavě zpovídal spisovatele a scenáristu Dominika Landsmana, který se proslavil bestsellery „Deníček moderního fotra“. Ten mu patřičně popisoval svoje trampoty, jež zažil coby profesionální rodič při péči o malého syna a prozradil také, jak došlo k tomu, že byl podle jeho knih natočen úspěšný film a on sám v něm dokonce dostal malou roli bezejmenného taxikáře. Moderátora rovněž zaujalo, že Dominik napsal i několik knížek, věnovaných politické satiře. Na jízlivou otázku, jestli si je kupují i politické strany, stručně odpověděl: „Ne, já tam o nich nepíšu hezky.“

Poté Šíp přivítal herečku Národního divadla Magdalénu Borovou, loni oceněnou Českým lvem za hlavní roli ve filmu „Krajina ve stínu“. Šíp připomněl, že její otec Hanuš Bor patřil k největším dětským filmovým hvězdám, mimo jiné hrál ve snímku Karla Zemana „Ukradená vzducholoď“. Když došlo na Magdalénino angažmá v Národním divadle, on sám se přiznal, že byl naposledy ve „Zlaté kapličce“ v sedmnácti letech, na inscenaci „Racka“.

Zmařená svatba s Pilarkou

Do třetice všeho veselého si pozval legendu českého rock and rollu Pavla Sedláčka. Mimo jiné se dostali i na jednu z nejzajímavějších epizod jeho života, tedy dobu, kdy se coby populární zpěvák dostal do kriminálu kvůli tomu, že si nelegálně přivezl ze západního turné vysněný automobil. Přiznal ale, že měl dobré vězení, protože na Borech sestavil kapelu a navíc mu nakonec o půl roku snížili trest. A nebyl by to Karel Šíp, kdyby nedal k dobru málo známou historku, jak se měl Sedláček během vězení oženit s Evou Pilarovou. Jenže, nakonec z toho sešlo. Těsně před obřadem ho totiž jeho advokát přesvědčil, že by měl svatbu odložit, protože i Pilarová byla v té době souzená, kvůli tomu, že Sedláčkovi sehnala šedesát dolarů. „Ona se urazila a devět let se mnou nepromluvila ani slovo,“ postěžoval si Pavel Sedláček ve „Všechnopárty“. Nakonec se Šíp svěřil se svým zážitkem z doby, kdy chodil na Sedláčkovy koncerty. Při té příležitosti názorně předvedl náročnou taneční kreaci, kterou zpěvák před lety okouzloval své fanoušky. „To bylo jak Čáslavská na kladině,“ smál se dobře naladěný moderátor a publikum s ním.

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz