Freddie Highmore (29) je mladý anglický herec, kterého si většina diváků pamatuje jako malého Karlíka Bucketa z filmu Karlík a továrna na čokoládu (2005). Karlík miluje čokoládu a jeho snem je podívat se do nedaleké továrny, kde kdysi pracoval i jeho děda. To se zdá nemožné až do doby, kdy Willy Wonka, majitel čokoládovny, vyhlásí soutěž. Jak se změnil představitel Karlíka po 16 letech a kde mladého herce dnes diváci mohou vídat?

Alfred Thomas Freddie Highmore se narodil 14. února 1992 v Londýně. Jeho první zkušenost před kamerou byla ve filmu Drsný holky (1999), kde jako sedmiletý ztvárnil postavu malého Sama. Dále se objevil například ve filmech Jack a stonek fazole (2001), Dva bratři (2004) či Hledání Země Nezemě (2004), kde se poprvé setkal s Johnnym Deppem. Za tento film byl čtyřikrát nominován na cenu za nejlepšího mladého herce a za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli a nakonec získal několik ocenění.

Velká filmová role přišla opět po boku Johnnyho Deppa ve filmu Karlík a továrna na čokoládu (2005). Tímto filmem se ve svých třinácti letech zařadil mezi světové herecké hvězdy. O rok později se objevil filmu Dobrý ročník po boku Russella Crowea a v rodinné fantasy Arthur a Minimojové, kde si zahrál například s Madonnou, Robertem De Nirem nebo Davidem Bowiem. Následovaly filmy Zlatý kompas (2007), Kronika rodu Spiderwicků (2008) nebo Umění zapadnout (2011).

V roce 2013 si jej v jeho jednadvaceti letech vyhlédla televizní stanice A&E pro připravovaný dramatický seriál na motivy klasické hororové série Psycho od Alfreda Hitchcocka Batesův motel. Mladý herec tedy omezil svou pracovní aktivitu u filmu a čtyři roky se primárně věnoval roli mladého Normana Batese.

Práce na televizních seriálech se mu zalíbila natolik, že ihned po ukončení Batesova motelu v roce 2017 naskočil na palubu dramatického seriálu Dobrý doktor, kde ztvárňuje mladého chirurga Shauna Murphyho (na snímku níže) a je hlavním tahounem seriálu již čtyři sezóny.

Letos jej diváci uvidí také v životopisném seriálu Leonardo, který bude mapovat život slavného malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, hudebníka, spisovatele, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinciho. Nezanevřel však ani na film, v letošním roce se objeví ve filmech Dračí země, The Canterville Ghost, Killing Frank a Way Down.

Herec dnes žije v Londýně a snaží se plně vyhýbat sociálním sítím, například na Instagramu má přes 700 tisíc sledujících, ale nepřidává žádné příspěvky. Stejná situace je i na jeho Facebooku. Herec se snaží plně střežit své soukromí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR