Od premiéry rodinné komedie Strašidla z Vikýře uplynulo již neuvěřitelných třiatřicet let. Hlavní roli malé Terezky si po boku Rudolfa Hrušínského, Josefa Somra nebo Jany Štěpánkové zahrála tehdy dvanáctiletá Katarína Šulajová, která právě slaví pětačtyřicáté narozeniny. Jak se herečka změnila a čemu se dnes věnuje?

Slovenská herečka a dabérka Katarína Šulajová se narodila 2. prosince 1975 v Martině. Její matka je herečka, otec scenárista. Se svou matkou si zahrála ve filmu Strašidla z Vikýře.  V letech 1994 až 2000 vystudovala dramaturgii a scenáristiku na VŠMU v Bratislavě.

Kromě role Terezky jsme ji mohli vidět v její další dětské roli v seriálu Safari (1986), kde jí otce hrál herec Michal Dočolomanský, ten si také zahrál ve Strašidlech z Vikýře. Objevila se ještě ve filmech Čertiská (1989), Ktosi je za dverami (1989), Pavilón číslo 6 (1992) a naposledy v roce 2004 ve filmu O dve slabiky pozadu, na kterém se podílela i jako režisérka a hlavní roli zde měla její sestra Zuzana.

Divácky známé jsou i seriály, na kterých se podílela jako režisérka, konkrétně Horákovi (2006), Přešlapy (2009-2010) a V.I.P. vraždy (2016). Kromě snímku O dve slabiky pozadu režírovala ještě další dva filmy – Láska z kontejneru (2011) a Terapie (2018).

Mezi její záliby patří focení a cestování, což lze vidět na jejím účtu na Instagramu, kde své fotky sdílí. Její mladší sestra Zuzana Šulajová je herečka a fotografka a od roku 2010 tvoří pár s oblíbeným českým hercem Janem Révaiem. Na fotografii níže jsou zachyceny obě sestry (Katarína Šulajová vpravo).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz