Populární německý kriminální seriál Big Ben měl premiéru první epizody 14. ledna 1996, tedy přesně před 25 lety. Nové epizody se vysílaly až do roku 2009. Od té doby se všechny série opakovaně objevují na našich televizních stanicích. Hlavní roli komisaře Bena Berghammera ztvárnil německý herec Ottfried Fischer a jeho policejní kolegyni Sabrinu Lorenzovou si zahrála Katerina Jacob. Jak dnes vypadají představitelé Bena a Sabriny a co dělají, se podívejte v našem článku.

Ben Berghammer – Ottfried Fischer (67 let)

Ottfried Fischer je německý herec a humorista. Po maturitě začal studovat na právnické fakultě, toto studium ale záhy předčasně ukončil a se svými přáteli založil divadelní spolek Hinterhoftheater. Své první vystoupení jako humorista měl v roce 1989. Na jaře roku 1995 natočil první díl seriálu Big Ben (v originále Der Bulle von Tölz), který měl premiéru v lednu 1996. Celkově v letech 1995-2009 vzniklo 69 dílů, většina z nich byla natočena v bavorském městečku Bad Tölz.

Od roku 2003 jej diváci mohli vídat v další kriminálce jako Otce Brauna ve stejnojmenném seriálu, kde působil do roku 2014. Je nositelem několika prestižních německých cen, například Salzburger Stier (1985), Goldener Gong získal v roce 1997 společně s představitelkou Benovy matky Ruth Drexlovou a také prestižní ocenění rakouské televize Goldene Romy „Zlatá Romy“ (pojmenováno po slavné rakouské herečce Romy Schneidrové, která dosáhla celosvětového věhlasu).

Poslední film, ve kterém si zahrál větší roli, je Hanna Hellmann – Der Ruf der Berge z roku 2015. Kvůli Parkinsonově chorobě, kterou mu diagnostikovali v roce 2008, již v televizi příliš často nevystupuje, ale ruce do klína neskládá a občas se někde objeví. V loňském roce si střihl malou roli ve filmu Holy Spirit. Od roku 1990 do 2006 byl ženatý s novinářkou Renatou Bairich, se kterou má dvě dcery. V roce 2007 se jeho partnerkou a také manželkou stala Simone Brandlmeier, mají spolu dvě děti.

Sabrina Lorenzová – Katerina Jacob (62 let)

Katerina Jacob je německá televizní herečka a dabérka. Má německé i kanadské občanství. V New Yorku vystudovala Lee Strasberg Institute a v roce 1977 studovala malířství v Mnichově. Díky své matce, která jí zařídila roli v seriálu Der rote Schal, se stala již v patnácti slavnou a celostátně se proslavila díky její první hlavní roli v Grete Minde (1977). Největší popularitu jí však přinesla role Sabriny Lorenzové v seriálu Big Ben. Účinkovala v něm deset let, avšak v roce 2005 byla její postava ze seriálu vyškrtnuta.

Filmy, ve kterých si zahrála a byly i nadabovány do češtiny, jsou například Hotel snů: Chiang Mai (2010), Alpská klinika: Záležitost srdce (2011) nebo V řece života (2011). Naposledy se ve filmu objevila v roce 2017 a to ve snímku Kreuzfahrt ins Glück – Hochzeitsreise nach Sardinien. V roce 2012 se zúčastnila sedmé sezóny taneční soutěže Dancing with the Stars (obdoba našeho StarDance), kde vypadla v prvním kole.

V roce 1997 si splnila svůj dětský sen a odstěhovala se do Kanady. Své začátky a zážitky shrnula v roce 2015, když vydala knihu Oh (weia) Kanada. V roce 2016 vydala druhou knihu s názvem Alles nur Theater: Mein abgefahrenes Leben auf Tournee. V letech 1997 až 2002 byla provdána za režiséra Olivera Hengsta. Nyní žije již několik let s makléřem Jochem Neumannem. Má dceru Josephinu Jacob (38). Herectví se dnes již nevěnuje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz