Slunce, seno a pár facek (1989) je pokračování úspěšné komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody z roku 1983. Od premiéry uplynulo již dlouhých třicet let a tak se pojďme společně podívat na to, co dnes dělá Kateřina Lojdová alias Ing. Gábina Tejfarová a proč po účinkování ve Slunce, seno, erotika (1991) skončila s herectvím. 

Kateřina Lojdová (58 let)

FOTO: Profimedia, TEMP Marketa Hanzlikova – ČEF

Kateřina Lojdová je bývalá česká herečka, moderátorka a politička. Vystudovala herectví na DAMU a produkci a řízení na FAMU. Před kamerou stála poprvé ve dvaadvaceti letech ve filmu Anděl s ďáblem v těle (1983). Následovaly filmy jako Chobotnice z II. patra a Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986), Anděl svádí ďábla (1988), Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991). Zahrála si také v seriálech Slavné historky zbojnické (1985), Chobotnice z II. patra (1986) a Chlapci a chlapi (1988).

Po Slunce, seno, erotika se rozhodla pověsit herectví na hřebík a vstoupit do politiky. V roce 1992 byla zvolena ve volbách do České národní rady (ČNR) za Občanskou demokratickou alianci (ODA) a zasedla v zahraničním výboru. V lednu 1993 byla ČNR transformována na Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. V ní zůstala do konce funkčního období v roce 1996. Ve sněmovních volbách v roce 1996 kandidovala za ODA, ale bohužel neúspěšně. Podílela se také na předvolebních spotech své strany. Působila poté jako poradkyně ministra životního prostředí Jiřího Skalického. Od listopadu 1997 navíc fungovala jako tisková mluvčí Občanské demokratické aliance.

V roce 1998 se objevila v rodinné komedii Tanec kolem zlatého vejce a o tři roky později v televizní detektivce Nikdo neměl diabetes. Rok 2001 byl tedy definitivní tečkou za její hereckou kariérou.

Je vdaná, jejím manželem je rozhlasový magnát Michel Fleischmann (67 let). Mají spolu dvojčata (syna Maxe a dceru Kláru). V současnosti se stará o domácnost a výchovu dětí. Od natáčení letních komedií sice uplynula dlouhá doba, pořád v ní však poznáváme inženýrku, co má auto z tuzexu a peněz jako šlupek.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-