Během premiéry 1. série nového seriálu od Marvelu na Netflixu – Defenders si fanoušci kladli otázku kam se poděl Punisher. Frank Castle aka Punisher je dnes už tradiční marvelovská postava se spornou karmou. Podobně jako například Deadpool nebo Red Hood jde přes mrtvoly, ovšem vyhýbá se zabíjení nevinných lidí. Tento anti-hrdina se poprvé objevil začátkem 2. série Daredevila, kde i přes četné souboje došli k určité formě smíru a Frank utekl považován za mrtvého. Kde se ale Punisher zrovna potuloval v době sjednocení místních superhrdinů ?

Začátkem Frankova vlastního dobrodružství jsme se s ním v intru prvního dílu setkali dost krátce po jeho posledním vystoupení v 2. sérii Daredevila, při lovu posledních obětí. Epizoda nás poté posouvá 6 měsíců dopředu, kde si Frank vybudoval novou identitu a žije jako dělník Pete Castiglione a stýká se jen se svým přítelem z války, Curtisem. Jako Pete si žije svůj jednoduchý život, mezitím co Frank aka Punisher je považován za mrtvého.

Získat si novou identitu a prostý, nenápadný život, to byla Frankova jednoduchá cesta z problémů a není divu, že nechal všechny, kromě Curtise a Karen Page, ve vědomí, že je mrtvý. Dá se proto lehce předpokládat, že mrtvého brouka hrál i v době, kdy Defenders sváděli poslední bitvu se zločineckou organizací „The Hand“.

Podle časové linky víme, že Defenders se odehrávají pouze pár měsíců po 2. sérii Daredevila, z čehož se dá soudit, že Frank, který ještě chvíli po útěku z New Yorku cestoval po Americe, dokud se všechny jeho stopy neobrátily v prach, se vrátil zpět do NY ještě před Netflixovskou supertýmovskou.

Samozřejmě, i kdyby Matt nebo Karen zavolali Franka na pomoc, je nejasné, jestli by na toto volání odpověděl pozitivně. Už během jeho působení v Daredevilovi byly mezi jeho a Mattovou vizí spravedlnosti velké rozdíly, což z něj nedělá asi nejlepšího spojence.

Tento článek je inspirován/volný překlad: https://screenrant.com/marvel-netflix-punisher-timeline-defenders/

Recenze na 1. sérii seriálu Punisher v neděli.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz