Pokud máte rádi sci-fi, drama či dokonce až hororový žánr, určitě tento seriál velmi dobře znáte. Black Mirror je projekt britského Channel 4, jehož první díl vyšel v roce 2011 a okamžitě obletěl celý svět. Tento díl s názvem Národní hymna je jakýsi politický thriller, který velmi kontroverzním, přímo až perverzním způsobem nastavuje zrcadlo společnosti.

Mnoho lidí se po prvním dílu rozhodlo seriál dále nesledovat, což je obrovská škoda. Přinášíme vám tedy přehled dílů, které je dobré pustit si mezi prvními, aby vás uvedly do tohoto nadčasového žánru a neodradily od sledování dalších epizod.

Výhodou tohoto seriálu je to, že na pořadí nezáleží. Jednotlivé díly na sebe nenavazují a jedná se o krátké filmy, respektive povídky s trváním přibližně 45 minut. Pokud máte rádi filmy a seriály, které přinášejí pohled do budoucnosti, v němž jsou zohledněny aktuální společenské problémy, jako je například kriminalita, rasismus, různé formy závislostí a lidských neřestí, je Black Mirror seriál pro vás.

Pokud vás zajímá, které díly považujeme za ideální pro „pomalý rozjezd“, doporučujeme začíst se do tohoto článku.

S03E01: Pád střemhlav (Nosedive)

V případě, že jste neviděli ani jeden díl Black Mirror, a hledáte díl, který řeší aktuální společenský problém v budoucnosti, která není diametrálně odlišná od přítomnosti, kterou znáte, rozhodně doporučujeme začít prvním dílem třetí série.

Tento díl se zabývá problémem sociálních sítí a vykresluje, jak by mohla vypadat naše budoucnost v případě, že budeme trávit hodiny na Instagramu, Facebooku a Tik Toku. Hlavní hrdinkou je mladá žena Lacie, která bydlí se svým bratrem, pracuje v nudné korporátní práci a její život se točí kolem sociálních sítí. Ve světě, ve kterém žije Lacie je totiž status na sociálních sítích důležitější, než se zdá.

V případě, že vás lidé hodnotí pozitivně a máte vysoké celkové hodnocení, máte přístup k lepšímu životnímu stylu. Můžete si koupit luxusnější dům, letět první třídou a dostáváte se na společenské akce plné lidí, kteří mají vysoké hodnocení. Hlavní hrdince Lacie, která se snaží pomocí přetvářky a intrik získat lepší hodnocení, aby si mohla koupit vysněný dům se tato cesta za slávou vymkne kontrole.

Tento díl neobsahuje žádné hororové ani kontroverzní prvky, ale zároveň nás všechny donutí zamyslet se nad tím, kolik času trávíme na sociálních sítích. Rozhodně ho považujeme za vynikající díl, se kterým začít.

S03E04 San Junipero (San Junipero)

Dalším, snadněji stravitelnějším dílem, který je podle mnohých nejlepší epizodou vůbec, je čtvrtý díl třetí série. Tento díl je velmi odlišný od ostatních dílů, které jsou více orientované na technologie a velké společenské problémy. Dá se říci, že nosným tématem tohoto dílu je láska, která je tak silná, že překonává hranice času, prostoru, života a smrti.

Tato epizoda se odehrává v přímořském městečku San Junipero, ve kterém se utkají dvě hlavní postavy Yorkie a Kelly. Nejedná se však o skutečné město, ale o simulaci reality, v níž jsou staří lidé z reálného světa, někteří dokonce i po smrti.

Tento díl nabízí jakýsi pomalý úvod do světa technologií a do potenciální budoucnosti a věříme, že se vám bude líbit a vyvolá ve vás touhu vidět další díly Black Mirror. V případě, že vás tento seriál nezaujal, máme pro vás spiny zdarma ve vašem oblíbeném online kasinu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR