Ač se nám to možná nelíbí, zase to uteklo jako voda a další série The Walking Dead je téměř u konce. Stejně jako vždy, i tentokrát jsme si zažili jak slabší chvilky, tak epické momenty, které si určitě z této série odneseme. Po všem tom seznamování, hledání, ztrácení a zase nacházení jsme se dostali k tomu, na co čekáme všichni už od začátku – k řežbě mezi Alexandrií a Saviors. Dostat se až sem byla dlouhá cesta a musím vás zklamat, toho nejlepšího se stejně dočkáme až v osmé sérii, i tak si ale produkce připravila půdu pro finální díl naprosto skvěle a po posledním díle jsou diváci doslova nažhaveni na to, co bude a nebude dál. Jednou z největších otázek, na které se po poslední epizodě ptáme, je to, kdo je onen „little birdie“, který zradil Ricka a donesl Neganovi informace o tom, co se chystá? Připravila jsem si pro vás tři nejpravděpodobnější možnosti.

EUGENE

Ač se ze začátku zdálo, že to Eugene s tím jeho „jsem Negan“ jenom hraje a přehání schválně, aby mohl ve vhodnou chvíli zaútočit, v posledních dvou epizodách jsme zjistili, že tomu tak není ani omylem. Eugenovi vyhovuje Neganův svět a zázemí Svatyně, kde je v bezpečí, má vlastní pokojík, pohodlí, jídlo, rozkazuje lidem a nikdo se ho nesnaží předělat na hrdinu, nebo ho netlačí nikam bojovat. Jak sám Eugene přiznal, zkrátka a dobře se z celého toho postapo světa zhroutil a u Negana se má dobře, nic mu nehrozí, není tedy důvod se vracet k Rickovi, kde je za poseru a neustále po něm chtějí věcí, které zas on nechce dělat. Říkáte si, že přece Eugena odvedli ještě dřív, než se vše začalo plánovat? To sice ano, ale i tak je to chytrý hoch a to, že Rick nebude dál Neganovi sloužit, to už věděl předtím, čili ho možná vidina toho, že by přece jen Rick a jeho skupina vtrhli do jeho ráje natolik vyděsila, že se rozhodl Neganovi naznačit, že určitě něco chystají, aby zakročil.

GREGORY

Už od začátku nepříjemný a nesympatický děda ve vedení Hilltopu, který se vyžívá v lezení do zadku Neganovým posluhovačům. Na jednu stranu se nemůžeme divit, kolonii dlouho budoval a snaží se udržet klid a mír všemi možnými prostředky. A to mu narušuje přítomnost Maggie, která pomalu ale jistě obrací místní lid k tomu, aby šli bojovat, a jak jsme viděli, nejradši by ji Gregory zakroutil krkem. Už v předminulém díle se Gregory zmínil, že má „jisté problémy“, načež mu bylo Simonem sděleno, že lze tyto problémy vyřešit a ať za ním kdykoliv Gregory přijde. Je jasné, že Gregory zkrátka a dobře do boje proti Neganovi nepůjde, hodlá mu nadále sloužit a udělá vše pro to, aby věci udržel tam, kde jsou. Navíc o Rickově plánu na převrat moc dobře ví a v posledním díle vytáhl lísteček, na který mu Simon namaloval (nebo napsal), kde že ho může v případě problémů navštívit a Gregory se nechal jedním ze svých lidí kamsi odvézt. Že by měl namířeno za Neganem, aby mu sdělil, co Rick chystá a vysloužil si tak u něj místo nejlepšího donašeče a trochu si polepšil? Zabil by tak dvě mouchy jednou ranou…lidé v Hilltopu by přestali zvažovat, že ho ve funkci velitele někým nahradí a Rick by přestal otravovat s bojem. Vše by bylo jako dřív.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz