Zhruba před dvěma měsíci měl premiéru nový Spider-Man: Homecoming, který poprvé sólově zavítal mezi superhrdinskou elitu v Marvel Cinematic Universe. Jde už o třetí inkarnaci pavoučího hrdiny v novodobé filmové historii a my se dnes podíváme na to, jak nám se Spider-Many běžel čas.

Za posledních patnáct let už jsme dostali šest celovečerních filmů s tímto hrdinou a jak to tak vypadá, ještě zdaleka nekončíme, protože na rok 2019 se chystá druhý celovečerák s hrdinou z Homecomingu. Ale nejen o něm tady bude řeč, protože bude hlavně na vás, kterého představitele Spider-Mana si vyberete za nejoblíbenějšího.

Bude to Spidey z Raimiho trilogie? Nebo máte raději dvojdílný Amazing Spider-Man? A jak se vám líbí ten nejnovější z Občanské války a Homecomingu? Své názory poté můžete napsat do komentářů pod článek nebo na naše facebookové stránky a rozhodně hlasujte v anketě na konci článku. Jsem zvědav, jak to dopadne.

1. TRILOGIE SPIDER-MAN (2002 – 2004 – 2007)

zdroj: www.reddit.com

V roce 2002 přivedl na plátna kin režisér Sam Raimi poprvé pořádného Spider-Mana. Spidey s tváří Tobeyho Maguirea měl obrovský úspěch a tak Raimi v roce 2004 přinesl sequel, který byl ještě úspěšnější a vše vyvrcholilo třetí dílem, kde byl hlavním záporákem samotný Venom. Ten už však tak pozitivně přijat nebyl. Záporáky byli Green Goblin (Willem Dafoe), Doctor Octopus (Alfred Molina), Sandman (Thomas Haden Church) či Venom (Topher Grace).

2. SÉRIE AMAZING SPIDER-MAN (2012 – 2014)

zdroj: www.sonypictures.com

Filmová studia Sony vlastnící práva na Spider-Mana potřebují využít jejich potenciálu a tak připravují návrat Spider-Mana. Využívají origin ze sešitů Amazing a režisér Marc Webb doručuje v roce 2012 první celovečerák. Tváří Spider-Mana se stává Andrew Garfield. V prvním díle byl záporákem Lizard (Rhys Ifans) a ve druhém díle Electro (Jamie Foxx). Oba díly byly publikem přijaty spíše vlažně a Sony další díl aktuálně neplánuje.

3. CIVIL WAR A HOMECOMING (2016 – 2017)

zdroj: www.marvel.com

Když se dohodli představitelé studií Marvel a Sony, nejedno fanouškovské srdce zaplesalo. Spider-Man mohl být využit v rámci Marvel Cinematic Universe a poprvé jsme jej s tváří Toma Hollanda mohli vidět už v Občanské válce. A byl to návrat veskrze parádní. Ihned začal vznikat nový celovečerák s podtitulem Homecoming, který měl premiéru letos v červenci. Fanoušci byli nadšeni a hlavním záporákem byl Vulture s tváří Michaela Keatona.