Britský seriál Top  Gear běží na televizních obrazovkách už několik let a stal se nejsledovanějším moto seriálem všech dob. Je financován stanicí BBC, takže i přes častou kritiku různých automobilů, se nikdy nedostal do konfliktu s automobilkami, protože ty jejich pořad nesponzorují. Pořad si získal diváky hlavně svým skvělým humorem a přitáhl k obrazovkám i sta tisíce diváků, kteří auta jako zálibu nemají. Jeho sledovanost je odhadována na 350 milionů diváků a to hlavně díky trojici Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond, kteří až do loňského roku seriál uváděli.

Programme Name: Top Gear - TX: 20100101 - Episode: n/a (No. n/a) - Embargoed for publication until: n/a - Picture Shows: - (C) BBC - Photographer: PAUL RIDER

Dva díly před koncem 22. série (březen 2015) zvedla všechny fanoušky ze židle informace, že byl Jeremy Clarkson vyhozen. Stalo se tak z důvodu, že měl roztržku s jedním z producentů a dal mu pěstí, ten ho po tomto incidentu vyhodil a stanice BBC odmítla s Clarksonem obnovit smlouvu. Pár dnů na to odešli z pořadu také James May a Richard Hammond, přestože jim stanice BBC nabízela tučné provize, když zůstanou. Vzhledem k tomu, že byl Top Gear nejsledovanějším moto seriálem, rozhodla se produkce jej zachovat a začít znovu. Vybrala proto nové moderátory a rozjela natáčení dalších sérii i přes obrovskou vlnu kritiky a předem jisté snížené sledovanosti. Kdo ale oni noví moderátoři vlastně jsou?

 • CHRIS EVANS
  Ne, není to TEN Chris Evans, známý jako Kapitán Amerika, nýbrž veterán moderující pořady v britském rádiu. V rádiu působil od roku 2000 a postupně se vypracoval až na pozici nejlépe placeného moderátora Velké Británie. V roce 2015 v nové řadě Top Gearu, se z něj stal hlavní moderátor a nová tvář, ale jak se podle divácké reakce zdá, před kamerou mu to zkrátka nesvědčilo. Po odvysílání první řady vyšlo najevo, že je Evans vyšetřován policií pro sexuální ohrožování ženy a vzhledem i k velké kritice ze strany fanoušků, rozhodl se spolupráci s BBC ukončit a z pořadu odešel. Jako „hlavní hvězda“ v něm tedy moc dlouho nepobyl.
  ***MANDATORY BYLINE TO READ INFPhoto.com ONLY*** Chris Evans attends a photocell to promote the television program 'Top Gear' during the MPICOM 2015 in Cannes, France. Pictured: Chris Evans Ref: SPL1145238 061015 Picture by: INFphoto.com
 • MATT LeBLANC
  Kdo by Matta neznal. Hvězda nejúspěšnějšího sitcomu na světě, seriálu Přátelé stejně jako jeho seriáloví kolegové upadl poněkud v zapomnění po skončení natáčení (když pomineme ne úplně povedený seriál Joey). Na obrazovky se pořádně dostal až zase teď, jako hvězda nového Top Gearu. V rozhovoru uvedl, že potřeboval práci a proto tuto nabídku od samotné BBC přijal. Stanice BBC na něj vsadila jakožto na lidmi oblíbenou tvář, bohužel i na něj se ale snesla nečekaně vlna kritiky a Matt na konci srpna 2016 napsal tweet, kde naznačil, že si ještě svým pokračováním v Top Gearu není jistý.
  screen-shot-2016-03-31-at-10-31-40-am

  -reklama-


  Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
  Přidat na Seznam.cz